Reklama

Reklama

Diamentowa Liga w Sztokholmie z czwórką Polaków

Żaneta Glanc w rzucie dyskiem, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot w biegu na 800 m oraz mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski wystąpią w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

To pierwsze zawody, w których spotka się światowa czołówka lekkoatletów po igrzyskach w Londynie. Udział potwierdziło wielu medalistów olimpijskich, w tym reprezentant Dominikany Felix` Sanchez (400 m ppł), Rosjanki Anna Cziczerowa (wzwyż) i Jelena Isinbajewa (tyczka) czy Ukrainiec Ołeksandr Piatnica (oszczep).

Nie zabraknie także Majewskiego (AZS AWF Warszawa), który postara się o przekroczenie granicy 22 metrów. Tym razem konkurs pchnięcia kulą nie odbędzie się tak jak w ostatnich latach w ogrodach królewskich, a na Stadionie Olimpijskim.

Reklama

To właśnie w stolicy Szwecji podopieczny Henryka Olszewskiego w 2009 roku poprawił wynikiem 21,95 rekord Polski. Teraz jego ambicją jest jeszcze lepszy rezultat, a jak sam podkreślił, jest na to przygotowany. Jego rywalami będą m.in. Amerykanie Christian Cantwell, Reese Hoffa i Ryan Whiting, a także wicemistrz olimpijski z Londynu Niemiec David Storl.

W Sztokholmie nie zabraknie mistrza Europy z Barcelony (2010) Lewandowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i brązowego medalisty Kszczota (RKS Łódź). Na listach startowych 800 m nie ma za to medalistów z Londynu. Ich głównymi rywalami będą zatem Etiopczyk Mohammed Aman i mistrz olimpijski na dystansie 1500 m Algierczyk Taoufik Makhloufi.

W konkursie rzutu dyskiem Glanc (OŚ AZS Poznań) spróbuje powalczyć ze złotą medalistką igrzysk Chorwatką Sandrą Perkovic i srebrną Rosjanką Darią Piszczalnikową.

Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 16.30. Pierwsza z reprezentantów Polski wystąpi Glanc (17.30).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama