Reklama

Reklama

Diamentowa Liga w Polsce. Znamy konkurencje, w których wystąpią lekkoatleci

W sierpniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie pierwszy raz w Polsce zagości prestiżowa Diamentowa Liga. Wiadomo już, w jakich konkurencjach zmierzą się najlepsi lekkoatleci świata.

Niedawno stało się jasne, że w ramach Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się prestiżowa Diamentowa Liga. To pierwsze tej rangi wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce.

Organizatorzy podali już, w jakich konkurencjach zmierzą się najlepsi lekkoatleci świata. Sportowcy wystąpią zarówno w biegach, jak i w konkurencjach technicznych.

Czytaj też: Organizatorzy Diamentowej Ligi w Chorzowie kuszą kibiców. Przyciągną tłumy?

Reklama

Kobiety powalczą w biegu na dystansach 100, 200, 400, 800, 1500 i 3000 metrów. Do tego odbędzie się rywalizacja na dystansie 100 m przez płotki, w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz rzucie młotem.

Panowie z kolei zmierzą się z dystansami 100, 400 i 800 metrów. Do tego powalczą w biegu na 400 m przez płotki, skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz rzucie młotem.

Zawody zaplanowano na 6 sierpnia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama