Diamentowa Liga w Londynie: Adam Kszczot wygrał bieg na 800 m
Brązowy medalista mistrzostw Europy w Barcelonie (2010) Adam Kszczot wygrał w Londynie w drugim dniu Diamentowej Ligi bieg na 800 m. Zawodnik RKS Łódź uzyskał wynik 1.44,51. Na ostatnich metrach wyprzedził Kenijczyka Joba Kinyora - 1.44,60.
Kszczot w ostatnich tygodniach przebywał na zgrupowaniu w St. Moritz, gdzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich. W tym sezonie najszybciej pobiegł 27 maja w Hengelo - 1.43,83. To ósmy w tym roku rezultat na świecie.
W sobotę w Londynie podopieczny Stanisława Jaszczaka wystartował spokojnie. Ostatnie okrążenie rozpoczynał na końcu stawki. Przyspieszać zaczął 100 metrów później i po kolei mijał rywali. Na finiszu wyprzedził Kinyora. Trzeci był Brytyjczyk Andrew Osagie - 1.45,21.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.