Reklama

Reklama

Diamentowa Liga: Rogowska wygrała konkurs w Eugene

Anna Rogowska wygrała konkurs skoku o tyczce w mityngu Diamentowej Ligi-Prefontaine Classic w Eugene (stan Oregon), Piotr Małachowski zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem, a Tomasz Majewski piąte w pchnięciu kulą.

Na jednym z najsłynniejszych amerykańskich stadionów lekkoatletycznych, w drugim dniu zawodów, ich uczestnicy uzyskali osiem najlepszych w tym roku na świecie wyników, ale autorami tylko trzech byli mężczyźni: Jamajczyk Steve Mullings - 9,80 na 100 m, Sudańczyk Abubaker Kaki - 1.43,68 na 800 m i Amerykanin David Oliver - 12,94 na 110 m przez płotki.

Reklama

W gronie kobiet błysnęły wysoką formą: Carmelita Jeter (USA) - 10,70 na 100 m, Kenia Sinclair (Jamajka) - 1.58,29 na 800 m, Lashinda Demus (USA) - 53,31 na 400 m przez płotki, Olga Saładucha (Ukraina) - 14,98 w trójskoku i Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) - 20,59 w pchnięciu kulą.

Na wysokim poziomie stał męski sprint. Aż sześciu zawodników przebiegło 100 metrów w czasie poniżej 10 sekund: oprócz Mullingsa Mike Rodgers (USA) 9,85, Nesta Carter (Jamajka) 9,92, Darvis Patton (USA) i Michael Frater (Jamajka) po 9,94 oraz Justin Gatlin (USA) 9,97.

Na dystansie 800 m drugie miejsce zajęła kontrowersyjna - z uwagi na wątpliwości w sprawie płci - mistrzyni świata, Caster Semenya (RPA) - 1.58,88.

Pierwsze zwycięstwo w Diamentowej Lidze odniosła Rogowska (SKLA Sopot). Rok temu kilka razy stawała na podium, ale nigdy na najwyższym stopniu. W 2010 roku starty na stadionie zaczęła od 4,55, a teraz od 4,68.

Kolejny znakomity konkurs zafundowali kibicom kulomioci. Na swojej ziemi najlepszy był Reese Hoffa - 21,65, drugi Kanadyjczyk Dylan Armstrong - 21,60, a trzeci inny Amerykanin Christian Cantwell - 21,59. Majewski (AZS AWF Warszawa) zajął piąte miejsce (21,14).

W rywalizacji dyskoboli trzeci był Małachowski. Mistrz Europy uzyskał swój najlepszy rezultat w tym sezonie - 65,95. Zwyciężył Niemiec Robert Harting - 68,40 przed Litwinem Virgiljusem Alekną - 67,19.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi - 9 czerwca w Oslo.

Wyniki czwartego w tym sezonie lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi -

mężczyźni

100 m

1. Steve Mullings (Jamajka) 9,80 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Mike Rodgers (USA) 9,85

3. Nesta Carter (Jamajka) 9,92

4. Darvis Patton (USA) 9,94

5. Michael Frater (Jamajka) 9,94

6. Justin Gatlin (USA) 9,97

200 m

1. Walter Dix (USA) 20,19

2. Jaysuma Saidy Ndure (Norwegia) 20,26

3. Churandy Martina (Holandia) 20,39

400 m

1. Angelo Taylor (USA) 45,16

2. Jeremy Wariner (USA) 45,43

3. Kevin Borlee (Belgia) 45,51

..

8. Oscar Pistorius (RPA) 46,33 (niepełnosprawny, protezy)

800 m

1. Abubaker Kaki (Sudan) 1.43,68 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Khadevis Robinson (USA) 1.45,40

3. Boaz Kiplagat Lalang (Kenia) 1.45,49

110 m ppł

1. David Oliver (USA) 12.94 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Liu Xiang (Chiny) 13.00

3. Aries Merritt (USA) 13.18

3000 m z przeszkodami

1. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.08,34

2. Paul Kipsiele Koech (Kenia) 8.10,13

3. Roba Gary (Etiopia) 8.11,34

dysk

1. Robert Harting (Niemcy) 68,40

2. Virgilijus Alekna (Litwa) 67,19

3. Piotr Małachowski (Polska) 65,95

wzwyż

1. Raul Spank (Niemcy) 2,32

2. Andrije Silnow (Rosja) 2,32

3. Jesse Williams (USA) 2,32

w dal

1. Greg Rutherford (W.Brytania) 8,32 (wiatr +2,1 m/s)

2. Godfrey Khotso Mokoena (RPA) 8,31 (+2,6)

3. Sebastian Bayer (Niemcy) 8,03 (+4,1)

kula

1. Reese Hoffa (USA) 21,65

2. Dylan Armstrong (Kanada) 21,60

3. Christina Cantwell (USA) 21,59

4. Andriej Michniewicz (Białoruś) 21,17

5. Tomasz Majewski (Polska) 21,14

kobiety

100 m

1. Carmelita Jeter (USA) 10,70 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Marshevet Myers (USA) 10,86

3. Kerron Stawart (Jamajka) 10,87

400 m

1. Amantle Montsho (Botswana) 50,59

2. Debbie Dunn (USA) 51,37

3. Allyson Felix (USA) 51,41

800 m

1. Kenia Sinclair (Jamajka) 1.58,29 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Caster Semenya (RPA) 1.58,88

3. Janeth Jepkosgei Busienei (Kenia) 1.59,15

1500 m

1. Gelete Burka (Etiopia) 4.04,63

2. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 4.05,44

3. Morgan Uceny (USA) 4.06,32

400 m ppł

1. Lashinda Demus (USA) 53,31 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Kaliese Spencer (Jamajka) 53,45

3. Melaine Walker (Jamajka) 53,56

tyczka

1. Anna Rogowska (Polska) 4,68

2. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,58

3. Fabiana Murer (Brazylia) 4,48

trójskok

1. Olga Saładucha (Ukraina) 14,98 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Blessing Ufodiama (USA) 14,06

3. Anna Piatych (Rosja) 13,98

kula

1. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) 20,59 najlepszy w br. wynik na świecie

2. Jillian Camarena-Williams (USA) 19,76

3. Cleopatra Borel-Brown (Trynidad i Tobago) 18,85

oszczep

1. Christina Obergfoell (Niemcy) 65,48

2. Maria Abakumowa (Rosja) 65,30

3. Barbora Spotakova (Czechy) 64,87

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | konkursy | Tomasz Majewski | Anna Rogowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje