Reklama

Reklama

Diamentowa Liga. Piotr Lisek siódmy w tyczce w Dausze, wygrana Duplantisa

Piotr Lisek zajął siódme miejsce w konkursie skoku o tyczce w mityngu Diamentowej Ligi w Dausze. Wygrał Szwed Armand Duplantis - 6,02. Zawody rozegrano w hali dzień po innych konkurencjach, gdyż w piątek zawodnikom na stadionie przeszkadzał bardzo silny wiatr.

Lisek skoczył 5,61, a później trzykrotnie bez powodzenia atakował wysokość 5,71. Wynik ten pozwolił na zajęcie siódmego miejsca w bardzo silnej stawce. Jednocześnie jest to najlepsze otwarcie sezonu letniego w wykonaniu Polaka.

Armand Duplantis to rekordzista świata

Wygrał Szwed Armand Duplantis, który skoczył 6,02. Trzykrotnie atakował poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,12, ale bez powodzenia. Rekordzista świata zdeklasował konkurencję. Drugie miejsce wynikiem 5,71 zajął Amerykanin KC Lightfoot, a trzecie z takim samym rezultatem Belg Ben Broeders.

W piątek odbyły się na stadionie w Dausze pozostałe konkurencje mityngu inaugurującego cykl Diamentowej Ligi. Jedyna Polka - Natalia Kaczmarek - zajęła szóste miejsce w biegu na 400 m.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL