Reklama

Reklama

Diamentowa Liga: piąte miejsce Majewskiego w Szanghaju

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) zajął piąte miejsce (20,93) w mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi w Szanghaju. Wygrał Christian Cantwell (USA) 21,73.

Na podium znaleźli się też dwaj inni amerykańscy kulomioci Joe Kovacs (21,52) i Ryan Whiting (21,31), zaś czwarty był Niemiec David Storl (21,09).

Reklama

Również na piątej pozycji uplasowała się Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) w skoku wzwyż - 1,89. Zwyciężyła Chorwatka Ana Simic - 1,97.

Tę samą lokatę wywalczył w biegu na 800 m Marcin Lewandowski. Zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz uzyskał wynik 1.45,92. Triumfował Kenijczyk Robert Biwott - 1.44,69.

Wyniki mityngu IAAF Diamentowej Ligi w Szanghaju:

MĘŻCZYŹNI

100 m

1. Justin Gatlin (USA) 9,92             

2. Nesta Carter (Jamajka) 10,12      

3. Mike Rodgers (USA) 10,18

800 m

1. Robert Biwott (Kenia)  1.44,69      

2. Taoufik Makhloufi (Algieria)  1.44,73       

3. Andre Olivier (RPA) 1.44,85

...

5. Marcin Lewandowski (Polska)  1.45,92  

5000 m

1. Yenew Alamirew (Etiopia)  13.04,83      

2. Thomas Pkemei Longosiwa (Kenia)  13.05,44     

3. Hagos Gebrhiwet (Etiopia) 13.06,88  

110 m ppł

1. Wenjun Xie (Chiny) 13,23   

2. Pascal Martinot-Lagarde (Francja) 13,26       

3. David Oliver (USA)  13,28

400 m ppł                                    

1. Michael Tinsley (USA)  48.77     

2. Mamadou Kasse Hanne (Senegal)  48.86       

3. Bershawn Jackson (USA) 48.92

tyczka                                            

1. Renaud Lavillenie (Francja)  5,92      

2. Konstadinos Filippidis (Grecja) 5,62       

3. Changrui Xue (Chiny) 5,62

 trójskok                                            

1. Liukman Adams (Rosja) 17,10

2. Lazaro Martinez (Kuba) 16,76

3. Bin Dong (Chiny)  16,69

kula

1. Christian Cantwell (USA) 21,73      

2. Joe Kovacs (USA) 21,52      

3. Ryan Whiting (USA) 21,31

...

5. Tomasz Majewski (Polska)  20,93

oszczep

1. Ihab  Abdelrahman El Sayed (Egipt)   89,21      

2. Kim Amb (Szwecja) 84,14       

3. Vitezslav Vesely (Czechy) 83,80

KOBIETY

200 m

1. Blessing Okagbare (Nigeria) 22,36      

2. Anthonique Strachan (Bahamy) 22,50     

3. Kimberlyn Duncan (USA)  22,96  

400 m 
                                        1. Novlene Williams-Mills (Jamajka) 50.31      

2. Amantle Montsho (Botswana) 50.37      

3. Stephenie Ann McPherson (Jamajka) 50.54      

1500 m 

1. Abeba Aregawi (Szwecja) 3.58,72      

2. Jennifer Simpson (USA) 4.00,42         

3. Sifan Hassan (Holandia) 4.01,19      

3000 m z przeszkodami                           

1. Emma Coburn (USA) 9.19,80     

2. Sofia Assefa (Etiopia) 9.25,76        

3. Hiwot Ayalew (Etiopia)  9.27,25                       

wzwyż
                                        1. Ana Simic (Chorwacja) 1,97       

2. Inika McPherson (USA) 1,92     

3. Ruth Beitia (Hiszpania) 1,92    

...               

5. Justyna Kasprzycka (Polska) 1,89                  

w dal                                           

1. Blessing Okagbare (Nigeria) 6,86

2. Ivana Spanovic (Serbia) 6,85

3. Sostene Moguenara-Taroum (Niemcy) 6,79

dysk                                       

1. Sandra Perkovic (Chorwacja) 70,52     

2. Dani Samuels (Australia) 67,89     

3. Melina Robert-Michon (Francja) 62,66

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje