Reklama

Reklama

Diamentowa Liga: Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce

Polski mistrz świata z 2011 roku - Paweł Wojciechowski zaliczył najlepszy swój wynik w sezonie (5,84) i wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie.

Dopiero trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski Renaud Lavillenie. Francuz zaliczył jedynie 5,75, odpuścił 5,84 i nie udało mu się skoczyć 5,92.

Reklama

Drugi był Raphael Holzdeppe z Niemiec, który pokonał wysokość 5,76 w pierwszej próbie, podczas gdy Francuz w drugiej.

Piotr Lisek był dziewiąty z wynikiem 5,61.

W klasyfikacji Diamond Race prowadzi Lavillenie (9 punktów) przed Grekiem Konstandinosem Filipidisem (8 punktów). Trzeci jest Wojciechowski z 4 punktami.

Poprowadzony w bardzo szybkim tempie bieg na 800 m wygrał wicemistrz olimpijski z Londynu, reprezentant Botswany Nijel Amos - 1.43,27. Za nim finiszował rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha - 1.43,76. Mistrz Europy z Barcelony Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który do Szwajcarii przyjechał prosto ze zgrupowania we francuskich Pirenejach, metę minął jako piąty - 1.45,36.

W biegu na 100 m, który wygrała Amerykanka English Gardner w 10,76, także piąta była Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 11,27, a siódma Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) - 11,45. Obie wystąpiły jeszcze z koleżankami - Martą Jeschke (SKLA Sopot) i Weroniką Wedler (AZS AWF Wrocław) - zajmując w sztafecie 4x100 m drugie miejsce (za Szwajcarkami - 43,73).

Czasem 44,00 nie zdołały poprawić wyniku z drużynowych mistrzostw Europy w Czeboksarach (43,28) i nadal są na 16. (ostatnim) miejscu zapewniającym udział w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie. W zespole zabrakło najszybszej Polki - Ewy Swobody, która przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów.

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) rezultatem 20,64 zajął siódmą lokatę w pchnięciu kulą. Zwyciężył mistrz globu Niemiec David Storl - 22,20. Za nim uplasowali się amerykańscy lekkoatleci - Joe Kovacs 21,71 i Reese Hoffa - 21,30.

Na 100 m mężczyzn najszybszy był Amerykanin Justin Gatlin - 9,75, który wyprzedził Jamajczyka Asafę Powella - i rodaka Tysona Gaya - obaj 9,92.

Na dystansie 5000 m bezkonkurencyjny był zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich w Londynie, reprezentant Wielkiej Brytanii Mohamed "Mo" Farah - 13.11,77. Za nim metę minął Etiopczyk Yomif Kejelcha - 13.12,59.

Na wysokim poziomie stał konkurs trójskoku. Zwyciężył Amerykanin Christian Taylor - 18,06, drugi był Kubańczyk Pedro Pichardo - 17,99, a trzeci kolejny zawodnik z USA Omar Craddock - 17,30.

Pochodzący z Trynidadu i Tobago mistrz olimpijski Keshorn Walcott jako jedyny posłał w czwartek oszczep na odległość powyżej 90 m i wynikiem 90,16 poprawił rekord kraju.

Na skoczni wzwyż dominowała Anna Cziczerowa. Rosjanka również jako jedyna pokonała wysokość ponad dwóch metrów, zaliczając 2,03. To najlepszy w tym roku wynik na świecie. Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się 9 lipca w Monako.

Wyniki Diamentowej Ligi w Lozannie - 40. mityngu Athletissima:

mężczyźni

  100 m

1. Justin Gatlin (USA)   9,75

2. Asafa Powell (Jamajka) 9,92

3. Tyson Gay (USA)       9,92

  200 m

1. Zharnel Hughes (Wielka Brytania) 20,13

2. Anaso Jobodwana (RPA)           20,21

3. Isiah Young (USA)               20,27

  800 m

1. Nijel Amos (Botswana)            1.43,27

2. David Rudisha (Kenia)            1.43,76

3. Ferguson Rotich Cheruiyot (Kenia) 1.44,44

4. Alfred Kipketer (Kenia)          1.45,14

5. Marcin Lewandowski (Polska)      1.45,36

  5000 m

1. Mo Farah (Wielka Brytania) 13.11,77

2. Yomif Kejelcha (Etiopia)   13.12,59

3. Edwin Cheruiyot Soi (Kenia) 13.17,17

  400 m ppł

1. Bershawn Jackson (USA)   48,71

2. LJ Van Zyl (RPA)         48,92

3. Denis Kudriawczew (Rosja) 49,01

  tyczka

1. Paweł Wojciechowski (Polska) 5,84

2. Raphael Holzdeppe (Niemcy)   5,76

3. Renaud Lavillenie (Francja)  5,76

...

9. Piotr Lisek (Polska)         5,61

  trójskok

1. Christian Taylor (USA)      18,06

2. Pedro Pablo Pichardo (Kuba) 17,99

3. Omar Craddock (USA)         17,30

  kula

1. David Storl (Niemcy)        22,20

2. Joe Kovacs (USA)            21,71

3. Reese Hoffa (USA)           21,30

...

7. Tomasz Majewski (Polska)    20,64

  oszczep

1. Keshorn Walcott (Trynidad i Tobago) 90,16

2. Vitezslav Vesely (Czechy)          87,97

3. Tero Pitkaemaeki (Finlandia)         87,44

kobiety

  100 m

1. English Gardner (USA)     10,76

2. Verena Sailer (Niemcy)    10,91

3. Kaylin Whitney (USA)      11,01

...

5. Marika Popowicz (Polska)  11,27

7. Anna Kiełbasińska (Polska) 11,45

  200 m

1. Allyson Felix (USA)                22,09

2. Dafne Schippers (Holandia)         22,29

3. Murielle Ahoure (W.Kości Słoniowej) 22,36

  400 m

1. Shaunae Miller (Bahamy)            49,92

2. Sanya Richards-Ross (USA)          51,12

3. Novlene Williams-Mills (Jamajka)   51,15

  800 m

1. Selina Buechel (Szwajcaria) 2.01,68

2. Molly Ludlow (USA)         2.02,08

3. Latavia Thomas (USA)       2.03,21

  1500 m

1. Sifan Hassan (Holandia)           4.02,36

2. Faith Chepngetich Kipyegon (Kenia) 4.02,38

3. Jenny Simpson (USA)               4.03,54

  100 m ppł

1. Dawn Harper-Nelson (USA) 12,55

2. Jasmin Stowers (USA)    12,58

  400 m ppł

1. Sara Petersen (Dania)   55,01

2. Wenda Theron Nel (RPA)  55,78

3. Lauren Wells (Australia) 56,25

  3000 m z przeszkodami

1. Virginia Nyambura (Kenia) 9.16,99

2. Hiwot Ayalew (Etiopia)   9.17,22

3. Emma Coburn (USA)        9.20,67

  wzwyż

1. Anna Cziczerowa (Rosja)  2,03

2. Ruth Beitia (Hiszpania)  1,94

3. Erika Kinsey (Szwecja)   1,94

  w dal

1. Tianna Bartoletta (USA)        6,86

2. Shara Proctor (Wielka Brytania) 6,79

3. Christabel Nettey (Kaanada)    6,68

  dysk

1. Yaimi Perez (Kuba)         67,13

2. Sandra Perković (Chorwacja) 67,06

3. Denia Caballero (Kuba)     66,04

  4x100 m

1. Szwajcaria  43,73

2. Polska      44,00

3. Szwecja     44,69

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | Renaud Lavillenie | Paweł Wojciechowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje