Reklama

Reklama

Diamentowa Liga: Mo Farah nie wystąpi w Birmingham

Dwukrotny mistrz olimpijski (5 000 i 10 000 m) Mo Farah wycofał się z mityngu lekkoatletycznego Diamentowej Ligi w Birmingham. Brytyjczyk przyznał, że oskarżenia mediów o doping pod adresem jego trenera i partnera treningowego wytrąciły go z równowagi.

Szkoleniowiec Alberto Salazar oraz Galen Rupp podejrzewani są o złamanie przepisów antydopingowych, od kiedy stacja BBC wyemitowała dokumentalny program na ten temat. W materiale nie oskarżyła jednak o nic dwukrotnego złotego medalisty z Londynu.

"Ostatni tydzień był niezwykle stresujący i kosztował mnie wiele sił. Nie mogłem skupić się na niedzielnych zawodach, czuję się fizycznie i emocjonalnie wyczerpany. Chcę być w dobrej formie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Pekinie i zdecydowałem, że lepszym rozwiązaniem jest powrót do USA i poszukanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Przepraszam wszystkich kibiców, którzy kupili bilet na mityng, aby zobaczyć mój występ. Liczę na wasze zrozumienie" - napisał w oświadczeniu Farah.

Reklama

W sobotę 32-letni lekkoatleta nie ukrywał, że oskarżenia pod adresem jego współpracowników bardzo go rozzłościły. "Moje nazwisko zmieszano z błotem" - ocenił.

Farah miał pobiec w niedzielę na 1500 m. Początek zawodów w Birmingham o godz. 14.55 czasu warszawskiego.


Reklama

Reklama

Reklama