Reklama

Reklama

Diamentowa Liga. Mityng w Lozannie się nie odbędzie

Rząd Szwajcarii zabronił do końca sierpnia zgromadzeń z udziałem powyżej 1000 osób, dlatego w dniu 20 sierpnia nie odbędzie się mityng Diamentowej Ligi w Lozannie. Nowa data rywalizacji lekkoatletów nie została jeszcze ustalona.

Organizatorzy poinformowali, że szukają alternatywnych opcji i formatu zawodów. Ze względu na szwajcarskie obostrzenia dot. imprez masowych w czasie pandemii koronawirusa, zmagania według pierwotnych zamierzeń mogłyby się odbyć dopiero we wrześniu. Ale na 4 września zaplanowany jest mityng w Brukseli, a tydzień później mają się odbyć finałowe zawody w Zurychu.

Reklama

Wcześniej poinformowano, że w 2020 roku nie odbędą się imprezy DL w Dausze, dwukrotnie w Chinach, Sztokholmie, Neapolu (przeniesione z Rzymu), Rabacie, Eugene i Paryżu. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei mityng w Oslo - 11 czerwca - ma dojść do skutku, lecz w innej formule.

Pierwotnie cykl miał się składać z 15 zawodów i rozpocząć 17 kwietnia w Dausze. Kolejne - nieodwołane - mityngi zaplanowane są na 4 lipca w Londynie i sześć dni później w Monako.

Przed tygodniem poinformowano, że w terminie 25-30 sierpnia nie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Paryżu.

Dowiedz się więcej na temat: Diamentowa Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje