Reklama

Reklama

Diamentowa Liga. Dwa czerwcowe mityngi odwołane

Dwa kolejne mityngi Diamentowej Ligi zostały odwołane z powodu szerzącego się koronawirusa. Lekkoatleci nie wystąpią 7 czerwca w Eugene i 13 czerwca w Paryżu. Z kolei zawody w Oslo - 11 czerwca - odbędą się w innej formule.

Wcześniej odwołano mityngi w Dausze, dwa w Chinach, Sztokholmie, Neapolu (przeniesiono z Rzymu) i Rabacie. Na oficjalnej stronie najbardziej prestiżowego cyklu mityngów poinformowano, że decyzja została podjęta po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Powodem jest szczerzący się na całym świecie koronawirus, który powoduje także znaczne utrudnienia w poruszaniu się po świecie. Poinformowano jednocześnie, że organizatorzy mityngu w Oslo chcą go zorganizować, ale w całkowicie innej formule. Takiej, na jaką pozwoli norweski rząd.

Reklama

Na razie jednak nie wiadomo, czy zostaną zaproszeni zawodnicy z innych krajów i w jak ograniczonym schemacie będzie możliwa rywalizacja. Władze cyklu Diamentowej Ligi zapewniają, że pracują intensywnie nad stworzenie alternatywnego kalendarza i szukają odpowiednich rozwiązań, by mityngi mogły się odbywać.

"Intensywnie pracujemy z lekkoatletami, menedżerami, mediami, sponsorami, federacjami i lokalnymi organizatorami, żeby stworzyć nowe możliwości dla Diamentowej Ligi" - napisano w wydanym komunikacie.

Pierwotnie cykl miał się składać z 15 mityngów i zacząć 17 kwietnia w Dausze. Kolejne - nieodwołane - mityngi zaplanowane są na 4 lipca w Londynie i sześć dni później w Monako.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sezon lekkoatletyczny wisi na włosku. Docelową imprezą są w tym roku - po przełożeniu igrzysk w Tokio - sierpniowe mistrzostwa Europy w Paryżu. W maju ma zapaść decyzja, czy Francuzi zdołają zorganizować czempionat.

Obecnie na świecie jest zarażonych koronawirusem ok. 2,6 mln osób, a zmarło ponad 185 tys.

mar/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL