Reklama

Reklama

Diamentowa Liga. 14 mityngów, w tym dwa w Chinach, ale tylko jeden finał

World Athletics (dawny IAAF) przedstawił w poniedziałek program najbardziej prestiżowego cyklu mityngów Diamentowej Ligi. Po raz pierwszy odbędzie się jeden finał - 11 września w Zurychu. Pierwsze zawody zaplanowane są bardzo wcześnie, bo już 17 kwietnia w Dausze.

Po raz pierwszy lekkoatleci dwukrotnie odwiedzą Chiny. Mityng na pewno odbędzie się w Szanghaju (16 maja), a druga lokalizacja nie jest jeszcze znana. Ustalono jedynie datę - 10 maja.

Z kalendarza wypadły zawody w Birmingham, gdzie stadion musi przejść renowację przed Igrzyskami Wspólnoty Brytyjskiej (2022). Zastąpi je Gateshead. Zmianą jest także rozgrywanie zawodów w Londynie w jeden dzień. Dotychczas ten mityng był dwudniowy.

Na razie nie podjęto decyzji, jakie konkretnie konkurencje będą rozgrywane w poszczególnych zawodach. Ma to nastąpić w listopadzie. Program każdego z mityngów ma się zmieścić w 90 minutach.

Reklama

World Athletics zapowiedział również nowy cykl mityngów - World Athletics Continental Tour. Mają one dać większej grupie lekkoatletów możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie.

Terminy mityngów Diamentowej Ligi w 2020 roku:

17 kwietnia - Dauha

10 maja     - Chiny (dokładna lokalizacja zostanie jeszcze ustalona)

16 maja     - Szanghaj

24 maja     - Sztokholm

28 maja     - Rzym

31 maja     - Rabat

 7 czerwca  - Eugene

11 czerwca  - Oslo

13 czerwca  - Paryż

 4 lipca    - Londyn

10 lipca    - Monako

16 sierpnia - Gateshead

20 sierpnia - Lozanna

 4 września - Bruksela

11 września - Zurych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje