Reklama

Reklama

Dayron Robles wykluczony z reprezentacji Kuby

Były rekordzista świata w biegu na 110 m przez płotki Dayron Robles został wykluczony z reprezentacji Kuby i nie wystąpi w sierpniowych mistrzostwach globu w Moskwie. Taką decyzję podjęła rodzima federacja lekkiej atletyki.

Mistrz olimpijski z Pekinu już w styczniu ogłosił, że rezygnuje z występów w narodowych barwach, ale dwa tygodnie temu pojawił się na mityngu w Turynie. Oznajmił, że ma zamiar normalnie startować w zawodach. Nie dane mu będzie jednak uczestniczyć w imprezach rangi mistrzowskiej.

Reklama

- Kuba nie pozwoliła na rywalizację Roblesowi ze względu na brak dyscypliny i nieprzestrzeganie etyki sportu - poinformował prezes kubańskiego związku, dwukrotny mistrz olimpijski na 400 i 800 m z Montrealu Alberto Juantorena, który wysłał także odpowiednie pismo do IAAF.

- Nikt nie może brać udziału w zawodach lekkoatletycznych bez przynależności klubowej - zaznaczył.

Robles jednak znalazł rozwiązanie. Jak podał menedżer płotkarza, będzie on startować w mityngach (najbliższy 28 czerwca w Reims) w barwach klubu z Monako. Nie weźmie jednak udziału w żadnych zawodach rangi mistrzowskiej, w tym w sierpniowym czempionacie globu w Moskwie.

Dowiedz się więcej na temat: IAAF | Dayron Robles

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama