Reklama

Reklama

Dawid Żebrowski idzie śladami Artura Nogi

16-letni Dawid Żebrowski (MKS SMS Victoria Racibórz) przebiegł w Łodzi podczas 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 110 m przez płotki w 13,55. O cztery setne poprawił po ośmiu latach rekord Polski juniorów młodszych Artura Nogi i idzie jego śladami.

- Identycznie jak Dawid karierę rozpoczynał Artur. Był także w raciborskim klubie u tego samego szkoleniowca Karola Szynola, który przyczynił się do tego, że jego wychowanek odebrał Nodze rekord. Cieszę się z tego i gratuluję obu panom - powiedział Andrzej Radiuk, obecny trener brązowego medalisty mistrzostw Europy z Helsinek (2012) i mistrza świata juniorów z Pekinu (2006).

Reklama

Obu lekkoatletów dzielą jednak warunki fizyczne. Mistrz Polski Noga (AZS AWF Kraków) ma 195 cm, a Żebrowski 182. Poprzedni rekord życiowy półfinalisty tegorocznych mistrzostw globu kadetów w Doniecku wynosił 13,77.

- Z pewnością wzrost ma znacznie. Zawodnicy światowej czołówki mają 185-190 cm. Trudno dziś przewidywać, jak się potoczy kariera Dawida. Trzeba pamiętać, że teraz, w swej kategorii wiekowej, pokonuje płotki o wysokości 91,4 m. Natomiast w juniorach będzie to metr, a potem 106,7 m. Przechodzenie na wyższe nie jest takie proste - podkreślił 79-letni Radiuk.

Jak zaznaczył, Żebrowski wyróżnia się "płotkarskim talentem" i być może w przyszłości będzie pokonywał nie 110 m, a 400 m. Na tym to dystansie płotki mają wysokość... 91,4 m.

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | artur noga | bieg przez płotki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje