Reklama

Reklama

Dafne Schippers wygrała na 100 m podczas ME w Amsterdamie

Dafne Schippers wywiązała się z roli faworytki i zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Holenderska sprinterka z dużą przewagą wygrała bieg na 100 m. Osiągnęła czas 10,90.

Srebro zdobyła Bułgarka Ivet Lalova-Collio (11,20), a brąz Mujinga Kambundji (11,25).

Z powodu kontuzji biegu nie ukończyła Brytyjka Desiree Henry.

Nasza reprezentantka Marika Popowicz-Drapała odpadła w półfinale.

Wyniki piątkowych finałów i miejsca Polaków:

Kobiety:

100 m

 1. Dafne Schippers (Holandia)      10,90

 2. Iwet Lalowa-Collio (Bułgaria)   11,20

 3. Mujinga Kambundji (Szwajcaria)  11,25

 4. Asha Philip (W. Brytania)       11,27

 5. Natalia Pohrebniak (Ukraina)    11,28

 6. Tatjana Pinto (Niemcy)          11,33

 7. Floriane Gnafoua (Francja)      11,36

Reklama

 8. Desiree Henry (W.Brytania) - nie ukończyła

...

21. Marika Popowicz-Drapała (Polska)   

400 m

 1. Libania Grenot (Włochy)          50,73

 2. Floria Guei (Francja)            51,21

 3. Anyika Onuora (W. Brytania)      51,47

 4. Christine Ohuruogu (W. Brytania) 51,55

 5. Małgorzata Hołub (Polska)        51,89

 6. Justyna Święty (Polska)          51,96

 7. Tamara Salaski (Serbia)          52,23

 8. Nicky van Leuveren (Holandia)    52,76

...

18. Patrycja Wyciszkiewicz (Polska)

3000 m z przeszkodami

 1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8.25,63

 2. Aras Kaya (Turcja)                    8.29,91

 3. Yoann Kowal (Francja)                 8.30,79

 4. Sebastian Martos (Hiszpania)          8.31,93

 5. Jamel Chatbi (Włochy)                 8.32,43

 6. Rob Mullett (W. Brytania)             8.33,29

 7. Kaur Kivistik (Estonia)               8.33,75

 8. Abdoullah Bamoussa (Włochy)           8.35,35

...

15. Krystian Zalewski (Polska) - nie wystartował

w dal  

 1. Ivana Spanovic (Serbia)        6,94

 2. Jazmin Sawyers (W. Brytania)   6,86

 3. Malaika Mihambo (Niemcy)       6,65

 4. Ksenija Balta (Estonia)        6,65

 5. Karin Mey Melis (Turcja)       6,62

 6. Khaddi Sagnia (Szwecja)        6,59

 7. Alexandra Wester (Niemcy)      6,51

 8. Nadia Akpana Assa (Norwegia)   6,51

młot

 1. Anita Włodarczyk (Polska)             78,14

 2. Betty Heidler (Niemcy)                75,77

 3. Hanna Skydan (Azerbejdżan)            73,83

 4. Sophie Hitchon (W. Brytania)          71,74

 5. Marina Marghieva-Nikisenko (Mołdawia) 71,73

 6. Malwina Kopron (Polska)               70,91

 7. Martina Hrasnova (Słowacja)           70,62

 8. Iryna Nowożyłowa (Ukraina)            70,18

 9. Katerina Safrankova (Czechy)          69,55

10. Joanna Fiodorow (Polska)              69,48

dysk

 1. Sandra Perkovic (Chorwacja)           69,97

 2. Julia Fischer (Niemcy)                65,77

 3. Shanice Craft (Niemcy)                63,89

 4. Nadine Mueller (Niemcy)               62,63

 5. Melina Robert-Michon (Francja)        62,47

 6. Natalya Semenova (Ukraina)            62,21

 7. Jade Lally (W. Brytania)              60,29

 8. Pauline Pousse (Francja)              59,62

Mężczyźni:

    200 m  1. Bruno Hortelano (Hiszpania)            20,45

 2. Ramil Guliyev (Turcja)                 20,51

 3. Daniel Talbot (W. Brytania)            20,56

 4. Solomon Bockarie (Holandia)            20,56

 5. Nethaneel Mitchell-Blake (W. Brytania) 20,60

 6. Davide Manenti (Włochy)                20,66

 7. Alex Wilson (Szwajcaria)               20,70

  . Churandy Martina (Holandia) - dyskwalifikacja    

 9. Karol Zalewski (Polska)  - odpadł w półfinale

    400 m

 1. Martyn Rooney (W. Brytania)           45,29

 2. Pavel Maslak (Czechy)                 45,36

 3. Liemarvin Bonevacia (Holandia)        45,41

 4. Kevin Borlee (Belgia)                 45,60

 5. Luka Janezic (Słowenia)               45,65

 6. Rafał Omelko (Polska)                 45,67

 7. Mame-Ibra Anne (Francja)              45,75

 8. Matteo Galvan (Włochy)                45,80

...

12. Łukasz Krawczuk (Polska)

21. Jakub Krzewina (Polska)

10 000 m

 1. Polat Kemboi Arikan (Turcja)       28.18,52

 2. Ali Kaya (Turcja)                  28.21,42

 3. Antonio Abadia (Hiszpania)         28.26,07

 4. Dmytro Lashyn (Ukraina)            28.27,90

 5. Dewi Griffiths (W. Brytania)       28.28,55

 6. Juan Antonio Perez (Hiszpania)     28.37,42

 7. Daniel Mateo (Hiszpania)           28.43,03

 8. Soufiane Bouchikhi (Belgia)        29.03,74

400 m ppł

 1. Yasmani Copello (Turcja)              48,98

 2. Sergio Fernandez (Hiszpania)          49,06

 3. Kariem Hussein (Szwajcaria)           49,10

 4. Oskari Moeroe (Finlandia)             49,24

 5. Rhys Williams (W. Brytania)           49,63

 6. Karsten Warholm (Norwegia)            49,82

 7. Martin Kucera (Słowacja)              49,82

 8. Jack Green (W. Brytania)              nie ukończył

...

18. Patryk Adamczyk (Polska)

19. Robert Bryliński (Polska)

skok o tyczce

 1. Robert Sobera (Polska)           5.60

 2. Jan Kudlicka (Czechy)            5.60

 3. Robert Renner (Słowenia)         5.50

 4. Ben Broeders (Belgia)            5.50

  . Piotr Lisek (Polska)             5.50

 6. Mareks Arents (Łotwa)            5.50

 7. Karsten Dilla (Niemcy)           5.30

  . Konstadinos Filippidis (Grecja)  5.30

  . Ivan Horvat (Chorwacja)          5.30

  . Paweł Wojciechowski (Polska)     5.30

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL