Reklama

Reklama

Cztery tysiące biegaczy na trasie PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Cztery tysiące biegaczy wystartowało w pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wśród mężczyzn najszybszy był Kenijczyk Kibire Moses Kipruto, a najlepszy wynik spośród pań osiągnęła Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków).

Mający polskie obywatelstwo, ale pochodzący z Etiopii, Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) do ostatnich metrów walczył o trzecie miejsce. Wbiegł na metę, która była usytuowała przy stadionie Wisły, niemal równo z Kenijczykiem Mukule Martin Muia. Obaj przebyli dystans w czasie 1:04.42, ale wicemistrz Europy w maratonie ostatecznie był czwarty.

Najwyraźniej rozczarowany tym Shegumo nie chciał na mecie rozmawiać z dziennikarzami, w przeciwieństwie do najszybszej wśród kobiet Frankiewicz. - To był mój debiut w półmaratonie i osiągnęłam całkiem niezły wynik. Troszkę było zimno, ale w sumie lepiej, aby była taka pogoda niż np. upał. Trasę generalnie oceniam pozytywnie - powiedziała zawodniczka AZS AWF Kraków.

Reklama

Uczestnicy biegu wystartowali z krakowskiego Rynku Głównego. Następnie udali się w okolice Zamku Królewskiego na Wawelu, a dalej na Błonia, przez Most Dębnicki, Rondo Matecznego, Kładkę Ojca Bernatka i z powrotem bulwarami wiślanymi, starówką na Błonia. Pogoda w niedzielę nie sprzyjała uczestnikom. Choć nie padało, to było pochmurno, a termometry wskazywały ledwie cztery stopnie Celsjusza.

Wyniki 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego:

mężczyźni

1. Kibire Moses Kipruto (Kenia)         1:03.50

2. Rop Abel Kibet (Kenia)               1:03.51

3. Mukule Martin Muia (Kenia)           1:04.42

kobiety

1. Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) 1:12.59

2. Jerono Peris (Kenia)                 1:13.22

3. Tatiana Wilisowa (Ukraina)           1:13.39

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne