Reklama

Reklama

Czterodniówka chodziarzy w Chinach - zespół Sudoła na prowadzeniu

W pierwszej odsłonie czterodniowych zawodów w chodzie sportowym w chińskim Suzhou Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) zajął 11. miejsce na dystansie 20 km, a zespół który tworzy ze Słowakiem Matejem Tothem i Norwegiem Erykiem Tyssem objął prowadzenie.

Z grona ponad 70 uczestników zawodów najszybciej trasę usytuowaną nad jeziorem większym od Morza Bałtyckiego pokonał medalista tegorocznych mistrzostw Chin Yu Wei.

Reklama

Polsko-słowacko-norweski team prowadzi o 10 sekund (liczy się łączny czas trójki zawodników) przed zespołami rosyjsko-ukraińskim oraz australijskim.

- Każdy z regionów Chin wystawił swoją reprezentację, co sprawia, że jest ciężko z nimi rywalizować. Dodatkowo bardzo trzeba zwracać uwagę na technikę, gdyż kolejną nowością jest to, że jeśli zawodnik otrzyma dwa wnioski na dyskwalifikację, zostaje zatrzymany na jedną minutę - w jednym z trzech punktów na trasie, w zależności od tego, gdzie popełnił wykroczenie - poinformował Sudoł.

We wtorek kolejny wyścig. "Dla mnie jest to nowość, gdyż nigdy nie startowałem dzień po dniu, a tym bardziej przez cztery kolejne. Trzeba umiejętnie rozkładać siły, bo w trzecim dniu dystans 15 km zostanie rozegrany na mocno pagórkowatej trasie i będzie to wyzwanie" - zaznaczył wicemistrz Europy z Barcelony (2010) w chodzie na 50 km.

Jednym z arbitrów oceniających technikę zawodników jest Janusz Krynicki, od lat 80. członek Panelu Sędziów Chodu Sportowego IAAF.

Wyniki pierwszego dnia zawodów - dystans 20 km 270 m:

 1. Yu Wei (Chiny)              1:23.45

 2. Ding Xianyu Ynn (Chiny)     1:24.07

 3. Dane Bird-Smith (Australia) 1:24.07

 4. Piotr Trofimow (Rosja)      1:24.14

 5. Matej Toth (Słowacja)       1:24.32

...

10. Erik Tysse (Norwegia)       1:24.52

11. Grzegorz Sudoł (Polska)     1:24.56

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Sudoł | lekkoatletyka | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje