Reklama

Reklama

Cracovia Maraton: zwycięstwa Cosmasa Mutuku Kyevy i Stellah Jepngetich Barsosio

Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva i jego rodaczka Stellah Jepngetich Barsosio zwyciężyli w 16. PZU Cracovia Maraton. Zawodnik z Afryki dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 2:12.52. Najlepszy z Polaków Łukasz Kapłon z Rabki przybiegł na ósmym miejscu - 2:29.41.

W Krakowie wystartowało nieco ponad 5700 zawodniczek i zawodników. Biegli przy słabych opadach deszczu. Jak powiedział na mecie dziennikarzom Kapłon nie przeszkadzał on, a raczej orzeźwiał.

- Ze startu jestem bardzo zadowolony, gdyż "celowałem" w wynik w granicach dwóch godzin i 32 minut. Warunki atmosferyczne dziś mi sprzyjały - powiedział.

Nie uważa, aby z powodu deszczu trasa stała się specjalnie śliska. W rywalizacji mężczyzn pięć pierwszych miejsc zajęli Kenijczycy.

Najlepsza z Polek była Paulina Lipska. Dystans pokonała w czasie 2:56.00 (metę minęła jako 86.).

Reklama

W rywalizacji sportowców na wózkach typu handbike najszybciej - w 37 minut 25 sekund - trasę pokonał zdobywca dwóch złotych medali igrzysk paraolimpijskich w Londynie, były żużlowiec Rafał Wilk (Stal Rzeszów).

W niedzielę organizatorzy nie musieli zmieniać trasy. Start i meta były na Rynku Głównym zaś zawodnicy pokonywali dwie pętle najpierw w okolice Błoń, potem Tauron Areny Kraków i z powrotem.

Niedzielny maraton był ostatnią imprezą Krakowskich Spotkań Biegowych, przygotowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Rozpoczęły się one w piątek nocnym biegiem na 10 km. Ze względu na silne opady deszczu trasa została zmieniona. Biegacze rywalizowali na pętli wokół Błoń. Na metę dotarło 1671 osób. Najlepszy był Polak Adam Czerwiński z Czasławia.

W sobotnim programie były zabawy i atrakcje dla dzieci, jak również Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego na 1/10 dystansu klasycznego, czyli ok. 4200 m oraz Cracovia Maraton na Rolkach trasie długości 42 km.

Wyniki 16 PZU Cracovia Maraton:

mężczyźni

1. Cosmas Mutuku Kyeva (Kenia)  2:12.52

2. Moses Too (Kenia)            2:15.02

3. Dominic Mailu Musyimi (Kenia) 2:16.23

4. Elias Kemboi Chelimo (Kenia) 2:17.56

5. Joel Maina Mwangi (Kenia)    2:18.27

6. Sisay Yazew (Etiopia)        2:18.55

kobiety

1. Stellah Jepngetich Barsosio (Kenia) 2:33.01

2. Lemelem Berha Yachem (Etiopia)     2:41.09

3. Derebe Alemu (Etiopia)             2:41.50

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy