Reklama

Reklama

Cracovia Maraton: Poznać swoich!

Wypada się tylko cieszyć. Na tydzień przed IV Cracovia Maraton na liście zgłoszeń znajduje się ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Tym samym wielce prawdopodobne jest ustanowienie rekordu frekwencji tej podwawelskiej imprezy lekkoatletycznej.

Wydaje się też, że po raz pierwszy w stosunkowo krótkiej, ale jakże bogatej historii Cracovia Maraton, rywalizacja o najpoważniejsze zaszczyty odbywać się będzie niekoniecznie tylko z udziałem zagranicznych zawodniczek i zawodników. Nie można bowiem wykluczyć, że to właśnie nasi reprezentanci dyktować będą warunki na trasie.

Wszak podczas specjalnej konferencji prasowej poświęconej podwawelskiej imprezie, a zorganizowanej w Warszawie, dyrektor sportowy IV Cracovia Maraton, Robert Korzeniowski powiedział m.in.: - Oczywiście, że można było zaprosić do udziału w Cracovia Maraton zawodniczki i zawodników zagranicznych. Naturalnie za niemałe przecież honoraria. Uważam jednak, że lepiej jest promować Polaków. Oni na to zasługują. Trochę w myśl przysłowia, że cudze chwalicie, a swego nie znacie...

Reklama

Jeżeli chodzi o rodzimych asów długiego biegania, to obsada będzie wcale wcale... Między innymi swój udział potwierdziło aż czterech uczestników igrzysk olimpijskich. W tym wypadku chodzi o Leszka Bebło, który startował podczas igrzysk w Barcelonie (1992) i Atlancie (1996), Piotra Gładkiego pamiętającego swój występ w Sydney (2000) oraz ubiegłorocznych, ateńskich olimpijczyków czyli Michała Bartoszaka i Waldemara Glinkę.

Różne są motywacje, którymi kierują się lekkoatleci decydując się na start w Cracovia Maraton. Owszem, w tle pojawiają się pieniądze, które większość zawodniczek i zawodników uznaje za godne wysiłku jakiego się podejmą. Często jest też mowa o specyfice biegania w Krakowie i o prestiżu podwawelskiej imprezy. Akcentowali to, w rozmowach z nami, m.in. Leszek Bebło i Piotr Gładki.

W teraz, w tzw. bezpośrednim okresie startowym, maratończycy codziennie analizują także... prognozy pogody. Aura ma bowiem ogromny wpływ na postawę sportowców i osiągane przez nich rezultaty; szczególnie w tak ciężkiej konkurencji jako jest bieg maratoński. A Kraków słynie z tego, że w maju często jest duszno...

Wojciech Batko "Gazeta Krakowska"

INTERIA.PL jest patronem medialnym IV Cracovia Maraton.

Dowiedz się więcej na temat: impreza | Cracovia | maraton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje