Reklama

Reklama

Cracovia Maraton: Po przeszkoleniu

Coraz bliżej do "dnia zero", czyli soboty 7 maja, kiedy to po raz czwarty emocjonować się będziemy zmaganiami na trasie Cracovia Maraton. Aktualnie na liście zgłoszeń przekroczona została granica tysiąca zawodniczek i zawodników, czyli wolno się spodziewać, że w czwartej maratońskiej edycji ustanowiony zostanie rekord frekwencji.

Przygotowania do majowego, lekkoatletycznego święta weszły w decydującą fazę. Między innymi "pod broń" powołani zostali wolontariusze, którzy tak jak w trzech poprzednich edycjach, służyć będą sportowcom i kibicom. - Odbyło się spotkanie z wolontariuszami - mówi jeden z członków komitetu organizacyjnego, przedstawiciel prezydenta Miasta Krakowa, Wiesław Maczek. - Zostali oni przeszkoleni odnośnie zadań, które zostaną przed nimi postawione. Dokonano podziału trasy dla poszczególnych grup wolontariuszy, rozdzielono obowiązki. Tym samym każdy będzie doskonale zorientowany, jak i gdzie ma pracować.

Reklama

Przy IV Cracovia Maraton pomagać więc będzie blisko 30 stowarzyszeń i klubów wolontariatu. Między innymi harcerze, "maltańczycy", reprezentanci Szkoły Aspirantów Pożarnictwa, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Nie zabraknie także policjantów, zaprawionych przecież w tego rodzaju imprezach. Do tego stopnia, że czasami otrzymują stosowne podziękowania. Tak jak choćby w ubiegłym roku, po wizycie pod Wawelem piłkarskiej ekipy madryckiego Realu. Przedstawiciele krakowskiej "drogówki" byli szczerze zaskoczeni, kiedy otrzymali z Hiszpanii oficjalne podziękowania - za profesjonalną opiekę, życzliwość i gościnność. A tekst podpisał sam prezydent Realu, Florentino Perez!

Wracając do uczestników IV Cracovia Maraton, to organizatorzy spodziewają się, że ponad 20 procent zawodniczek i zawodników rekrutować się będzie spoza Polski. Nie powinno to dziwić, albowiem podwawelska impreza z roku na rok zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, systematycznie zyskuje też na prestiżu. Nie trzeba więc chyba szerzej tłumaczyć jak wpływa to na międzynarodową promocję tak Krakowa jak i naszego kraju...

Pamiętajmy też, że w IV Cracovia Maraton może wystartować każda pełnoletnia osoba, legitymująca się oczywiście aktualnymi badaniami lekarskimi, potwierdzającymi zdolność do tego rodzaju wysiłku. Kto zaś nie wybierze trasy maratońskiej, może się zdecydować na występ w półmaratonie lub w szeregu innych, pomniejszych tzw. imprezach towarzyszących. W tym wypadku niezależnie od wieku, ale przy obowiązującym haśle - "Teraz twój ruch!".

Wojciech Batko "Gazeta Krakowska"

INTERIA.PL jest patronem medialnym IV Cracovia Maraton

Dowiedz się więcej na temat: przeszkole | przeszkolenie | maraton | Cracovia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje