Reklama

Reklama

Christian Olsson sprzedawcą używanych samochodów

Christian Olsson, mistrz olimpijski, świata i Europy w trójskoku, do maja był zatrudniony w znanej firmie menedżerskiej, ale został zwolniony z powodu redukcji będących efektem epidemii koronawirusa. Szwed znalazł już nową pracę i teraz... sprzedaje używane samochody.

"Po odwołaniu imprez sportowych w tym najważniejszej z nich, igrzysk w Tokio, na którą miałem jechać z pływaczką Sarą Sjoestroem i której od kilku lat jestem menedżerem zrozumiałem, że nadchodzą ciężkie czasy. Nie ma zawodów to nie ma pieniędzy, a trzeba jednak żyć i płacić rachunki i regulować finansowe zobowiązania" - powiedział Olsson dziennikowi "Goeteborgs Posten".

Reklama

Dodał że epidemia sparaliżowała nie tylko sport, ale też wiele gałęzi gospodarki, lecz niektóre branże trzymają się w miarę solidnie - ludzie nadal kupują samochody więc praca jest".

Olsson był zatrudniony od wielu lat przez firmę JRS Sports znanego agenta sportowego Daniela Wessfeldta jako menedżer kilku sportowców m.in. Sjoestrom.

"Rozumiem mojego pracodawcę i nie mam do niego większego żalu. Rozmawiałem o swojej sytuacji z kolegą, byłym norweskim skoczkiem wzwyż Christianem Skaarem Thomassenem, który jest właścicielem dużej firmy samochodowej w Goeteborgu i natychmiast zaproponował mi pracę. W obecnej sytuacji, gdy tysiące osób traci pracę i dochody, ja czuję się uprzywilejowany, że tak szybko znalazłem zatrudnienie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama