Reklama

Reklama

Charytatywna sztafeta dla firm - Bieg Firmowy bije rekordy frekwencji!

16 maja we Wrocławiu i 13 czerwca w Warszawie przedstawiciele kilkuset firm wystartują w 3. edycji Biegu Firmowego. Bieg na stałe wpisał się już w kalendarz imprez biegowych, a także firmowych. Piknikowy charakter biegu oraz jego charytatywny cel sprawiają, że firmy chętnie się angażują w tę inicjatywę. Organizatorzy spodziewają się 5500 uczestników. W tym roku biegacze swoim udziałem wspierać będą Wiktorię Urbańską - dziewięciolatkę chorującą na dziecięce porażenie mózgowe oraz pięcioletniego Doriana, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

Niektóre firmy zgłaszają do udziału nawet kilkaset zawodników. Jednym z rekordzistów jest firma KRUK S.A. - złoty sponsor wrocławskiej edycji biegu, który tego roku do biegu wystawił 136 osób.

Bieg wyróżnia się na tle innych imprez biegowych także swoją formą - jest to sztafeta, w której biorą udział 4 -osobowe zespoły. Dystans został dobrany tak, aby każdy nawet nigdy wcześniej nie biegający miał szansę się przygotować i wystartować. Czas na pokonanie trasy jest wystarczający, aby przebiec ją choćby truchtem. Organizator zadbał także o darmowe treningi dla zawodników.

Reklama

- Gdy usłyszeliśmy o biegu, wiedzieliśmy, że naszej firmy nie może na niej zabraknąć. Przekonał nas szczytny cel biegu oraz jej sportowy i integracyjny charakter. W zeszłym roku wystawiliśmy drużyny w obu miastach, a także wsparliśmy imprezę jako sponsor. To wspaniała inicjatywa i świetna zabawa, która na długo pozostaje w pamięci. Z niecierpliwością wypatrywaliśmy startu zapisów na tegoroczną edycję. Zdecydowaliśmy także po raz drugi zostać Złotym Sponsor Biegu Firmowego w Warszawie - mówi Marta Wasilewska, osoba odpowiadająca za marketing i integrację w PKF Consult.

Co roku dochód z imprezy przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację chorych dzieci-podopiecznych Fundacji Everest, która jest organizatorem wydarzenia. W tym roku biegacze swoim udziałem wspierać będą Wiktorię Urbańską - dziewięciolatkę chorującą na dziecięce porażenie mózgowe oraz pięcioletniego Doriana, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

Dzięki zaangażowaniu firm i ich pracowników udało nam się dotychczas sfinansować naszym podopiecznym leczenie i rehabilitację o wartości 84 000 zł. Mamy 6 wspaniałych podopiecznych - dzieci, których jedyną szansą na większą sprawność  jest intensywna, kosztowna rehabilitacja. Cieszy nas każdy ich choć maleńki krok w stronę ich większej samodzielności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączają się do naszej akcji - mówi Ewa Mróz - Prezes Fundacji Everest.

Organizatorzy biegu dbają o to, żeby podczas imprezy panowała piknikowa atmosfera. Co roku na zawodników i kibiców czeka wiele atrakcji. Wartościowe nagrody trafią nie tylko do tych pierwszych na mecie. We Wrocławiu na uczestników biegu czekać będą między innymi trzy 42- calowe telewizory ufundowane przez Partnera Technologicznego Biegu firmę LG Electronics Wrocław, która wspiera Bieg Firmowy od jego początku.

Dyrektor Generalny LG Electronics Wrocław - Sebastian Stadnik tak mówi o Biegu Firmowym:
- Najważniejsze jest to, że uczestnicząc w Biegu Firmowym pomagamy innym. Dotychczas, dzięki zorganizowanym we Wrocławiu zawodom, Fundacja Everest sfinansowała leczenie trójki dzieci. Poprawa ich stanu zdrowia to najważniejsza korzyść ze wsparcia tej inicjatywy. Nasi pracownicy nie mogą się już doczekać kolejnej edycji wydarzenia. Niektórzy z nich zaczęli swoją przygodę z bieganiem trenując do pierwszego Biegu Firmowego w 2013 roku. W efekcie, w LG Electronics Wrocław pokochaliśmy ten sport i dziś wielu z nas nie wyobraża sobie tygodnia bez treningu. Ja natomiast nie wyobrażam sobie kolejnych edycji Biegu Firmowego bez uczestnictwa naszej firmy.

Podczas imprezy nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Stałym elementem na Biegu Firmowym jest Bieg Krasnala. Dzieci w różnych przedziałach wiekowych mogą wziąć udział w biegu na 100 m, na każdego młodego zawodnika na mecie czekać będzie prawdziwy medal.

Sponsorami Biegu Firmowego są: KRUK S.A., PKF Consult, LG Electronics Wrocław, Grupa Impel, firma PANDORA oraz testuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL