Reklama

Reklama

Caster Semenya mistrzynią Afryki na 400 m

Reprezentantka RPA Caster Semeyna przebiegła 400 m w czasie 49,96 s, poprawiając o 0,09 s utrzymujący się od 18 lat rekord kraju, i zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Afryki w nigeryjskiej Asabie.

Semenya to złota medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) na 800 m i trzykrotna mistrzyni świata na tym dystansie. Na 400 m nie odniosła jednak dotychczas żadnych większych sukcesów. Jej piątkowy wynik oznacza, że jest rekordzistką kraju na 400, 800, 1000 i 1500 m.

- Nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie nowa, jeśli chodzi o bieg na tym dystansie. Zdarzało mi się już go pokonywać, ale nie na wystarczającym poziomie - powiedziała 27-letnia zawodniczka, która ma też wystartować na 800 m w Asabie.

Mająca umięśnioną sylwetkę oraz niski tembr głosu zawodniczka zgodnie z nowymi przepisami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) będzie zmuszona do farmakologicznego zbijania poziomu testosteronu pod groźbą zakazu startu na dystansach od 400 m do jednej mili. Semenya zaskarżyła te zmiany do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) i wciąż czeka na decyzję organu w Lozannie.

Reklama

- Moim celem jest bieganie do 40. roku życia, prawdopodobnie w trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich - podkreśliła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL