Reklama

Reklama

Bydgoszcz bliska organizacji lekkoatletycznych MŚ juniorów

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów 2016 roku prawdopodobnie odbędą się w Bydgoszczy, gdyż nie ma innej kandydatury.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) ogłosiło w poniedziałek, iż Bydgoszcz jest jedynym kandydatem do zorganizowania przyszłorocznych MŚJ.

Ostateczną decyzję IAAF podejmie 7 stycznia 2016 r.

Przyszłoroczne mistrzostwa miały odbyć w terminie 19-24 lipca w rosyjskim Kazaniu. Jednak w wyniku ujawnionej niedawno afery dopingowej i zawieszeniu przez IAAF w prawach członka Wszechrosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej, zawody te odebrano organizatorom.

Reklama

Chęć przejęcia imprezy zgłosiły trzy miasta. Australijskie Perth wycofało swoją kandydaturę po analizie wyzwań, jakim trzeba sprostać w krótkim czasie pozostałym do juniorskich mistrzostw świata. Wnioski złożyły indyjskie Nowe Delhi oraz polski organizator tej imprezy z 2008 roku - Bydgoszcz.

Zgodnie z przekazanym przez IAAF poniedziałkowym komunikatem, po analizie dokumentacji złożonych przez kandydatów, na liście miast ubiegających się o 16. mistrzostwa świata juniorów pozostał tylko gród nad Brdą. Ostateczna decyzja o przyznaniu organizacji mistrzostw Bydgoszczy zostanie podjęta przez Radę IAAF w głosowaniu, które zaplanowano na 7 stycznia 2016 r.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy