Budnik wygrał bieg 12-godzinny w Rudzie Śląskiej

Białorusin Wadim Budnik wygrał XII Międzynarodowy Rudzki Bieg 12-godzinny. Przebiegł w niedzielę ulicami Rudy Śląskiej 136 km 86 metrów. Wyprzedził Marcina Sieję (Żary 132,849) i Wojciecha Pismenko (Koszalin, 130,884).

Najlepsza wśród kobiet była Alicja Banasiak (Bielsko-Biała 117,830). W generalnej klasyfikacji zajęła 12. miejsce.

Rywalizowano na pętli o długości niespełna kilometra. Na starcie biegu stanęło 67 biegaczy, w tym 9 kobiet. Minimalny dystans konieczny do zaliczenia udziału w imprezie wynosił 80 km. Pokonało go 64 zawodników.

Pogoda ich nie rozpieszczała. Rano było pogodnie, później kilkakrotnie padał drobny deszcz, a późnym popołudniem popadało intensywnie, spadła też temperatura.