Reklama

Reklama

Brzuch ze stali. Adrianna Palka pokaże wam, jak szybko spalić "oponkę"

Marzysz o płaskim i wyrzeźbionym brzuchu? Przed tobą trening wzmacniający mięśnie brzucha, który możesz wykonać w domu. Ćwiczenia angażują do pracy mięśnie skośne, proste i poprzeczne. - Trenuj minimum cztery razy w tygodniu, a rezultaty będą widoczne już po miesiącu, przy odpowiedniej diecie i wysiłku aerobowym – zachęca sportsmenka i trenerka personalna Adrianna Palka.

Interia oraz trenerzy z kanału #WEŹPOTRENUJ zapraszają na drugi z czterech odcinków mini serii. W pierwszym (zobacz tutaj) trenerka i instruktorka Adrianna Palka zaprezentowała krótki i intensywny zestaw ćwiczeń, nastawiony na spalanie tkanki tłuszczowej.

Reklama

Teraz pora na pozbycie się wątpliwej, a w zasadzie wstydliwej ozdoby, jaką jest "oponka". W odcinku zatytułowanym "Belly Blast" dowiemy się jak "oponkę" zamienić na wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Plan treningowy "Belly Blast"

1. Rozgrzewka.

2. Wspinaczka górska.

Przyjmij pozycję podporu przodem i upewnij się, że dłonie znajdują się pod barkami. Twoje ciało razem z głową powinno tworzyć linię prostą. Przyciągaj kolana dynamicznym ruchem po skosie, w stronę klatki piersiowej. Wymieniaj pozycję nóg bardzo dynamicznie. Pamiętaj, aby przez cały czas wykonywania ćwiczenia, stabilizować sylwetkę, napinać mięśnie brzucha i pilnować, aby biodra nie opadały.

3. Marsz ramiona-przedramiona.

Przyjmij pozycję podporu przodem i upewnij się, że dłonie znajdują się pod barkami. Z tej pozycji przejdź do podporu na przedramionach (tzw. pozycja deski). W trakcie ćwiczenia pracuje całe ciało. Utrzymuj aktywny brzuch i pośladki.

4. Brzuszki skośne.

Przyjmij pozycję wyjściową taką, jak do brzuszków prostych. Z wydechem zrób spięcie, odrywając łopatki od podłogi i jednocześnie skręć tułów tak, aby dotknąć łokciem przeciwległego kolana (czyli tego uniesionego wyżej). Przy wdechu opuść tułów. Pamiętaj o odcinku lędźwiowym, który ma być przyklejony do podłoża oraz o stałym napięciu mięśni brzucha.

5. Stretching (ćwiczenia rozciągające).

- Powtórzcie trzy razy wszystkie ćwiczenia - przypomina Adrianna Palka. - Żeby trening metodą "Train My Way" był jak najbardziej skuteczny, proponuję po zakończeniu ćwiczeń 30 minut tzw. cardio - może to być bieżnia, rowerek, albo możesz też iść na spacer.

Na celowniku smukłe uda


W trzecim odcinku treningowym Ada zaprezentuje proste i skuteczne ćwiczenia na smukłe i jędrne uda.

Przygotowane treningi wzmacniają wszystkie partie ciała oraz poprawiają ogólną kondycję organizmu.

Jeżeli podobają wam się ćwiczenia prowadzone przez Adriannę Palkę, możecie ją odwiedzić na blogu "Train My Way".

Wszystkie odcinki naszej serii pokażemy wam w Interii. Zdjęcia i nagrania zza kulis możecie znaleźć na FB (tutaj).

Pozostałe treningi oraz inne sportowe materiały znajdziecie na YouTube’owym kanale #WEŹPOTRENUJ.

Ada mówi: Train My Way

Adrianna Palka to sportsmenka i trenerka, absolwentka krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Specjalizuje się w treningach personalnych oraz zajęciach biegowych. Współpracuje z wieloma osobami ze świata biznesu oraz sportu, między innymi ze zwycięzcą Rajdu Dakar w 2015 r. Rafałem Sonikiem oraz z wielokrotnym mistrzem świata i olimpijskim Robertem Korzeniowskim. Ada wypracowała autorską metodę treningową "Train My Way".

- "Train May Way" polega na wykonywaniu trzech serii, składających się z trzech ćwiczeń, z których każde trwa po 30 sekund - wyjaśnia trenerka.

Dowiedz się więcej na temat: Adrianna Palka | fitness | trening online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje