Reklama

Reklama

Brytyjska biegaczka oburzona zamkniętą bieżnią

Jessica Judd nie może pogodzić się z faktem zamknięcia bieżni lekkoatletycznej. Jej zdaniem obostrzenia w związku z koronawirusem nie dotyczą wszystkich. Sportowcy z kwalifikacją olimpijską mogą legalnie korzystać ze stadionu.

Na nierówności w przepisach, które mają chronić sportowców przed zakażeniem koronawirusem, zwróciła uwagę brytyjska biegaczka specjalizująca się w biegach średnich. Jessica Judd wyżaliła się za pośrednictwem Twittera, że zgodnie z zaleceniami UK Athletics nie może korzystać centrum sportowego, jeśli nie zdobyła jeszcze minimum kwalifikującego ją na igrzyska olimpijskie, które, choć stoją pod wielkim znakiem zapytania, mają odbyć się w lipcu w Tokio.

Reklama

"Co za żart. Studiowałam na Uniwersytecie Loughborough, a teraz nie mogę korzystać z toru, ponieważ nie osiągnęłam jeszcze standardu olimpijskiego. Żart!" - napisała Judd.

Jej zdaniem brytyjski związek lekkoatletyczny powinien się wstydzić. Biegaczka z dnia na dzień została bez możliwości przygotowywania się do igrzysk. Judd za cel obrała sobie kwalifikacja na dystansie 5000 metrów.

Biegaczka dodała, że opłaciła składki na rzecz uniwersyteckiego klubu lekkoatletycznego i samodzielnie finansuje sobie przygotowania olimpijskie.

"Trenuję wyłącznie z moim chłopakiem, nigdy nie wchodząc w interakcje z nikim innym, więc izolacja społeczna nie stanowi problemu. Wkurzam się. Niszczycie mój trening, jednocześnie umożliwiając innym jego kontynuowanie" - wyżaliła się Brytyjka.

Z uniwersyteckiego obiektu sportowego korzystała między innymi szkocka rugbystka zarażona koronawirusem. Zanim została zdiagnozowana, trenowała w pobliżu olimpijczyków.

Jessica Judd to brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów na 800 m, a także wicemistrzyni świata juniorów. W swoim dorobku ma medale mistrzostw kraju oraz uczestnictwo w drużynowych mistrzostwach Europy. 

ABDowiedz się więcej na temat: koronawirus | lekkoatletka | IO Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje