Reklama

Reklama

Bracia Ingebrigtsen zaatakują w środę rekord kraju w biegu ulicznym

Norwescy bracia Jakob i Henrik Ingebrigtsen zaatakują w środę rekord kraju w biegu ulicznym w Stavanger na dystansie 5000 metrów. Będą to pierwsze oficjalne zawody od odwołania przez rząd Norwegii imprez sportowych 12 marca z powodu epidemii koronawirusa.


Organizatorem zawodów jest klub Spirits w Stavanger. Jego dyrektor Espen Soendeland powiedział, że uzyskał wszystkie potrzebne pozwolenia od władz, a bieg odbędzie się przy zastosowaniu odpowiednich restrykcji - start będzie podobny do wyścigów formuły 1 i zawodnicy będą startować w rzędach po trzech oddalonych od siebie o dwa metry. Każdy następny szereg będzie rozpoczynał bieg w interwałach co pół minuty".

Reklama

"To bardzo ważny bieg dla moich synów, którzy nie mogą już wytrzymać bez rywalizacji, a poza tym musimy sprawdzić w jakiej znajdują się formie. Celem jest nowy rekord kraju, więc zmierzyliśmy dokładnie trasę i sprawdziliśmy wszystkie możliwe pozwolenia tak aby rezultat został oficjalnie uznany" - powiedział ojciec i trener biegaczy Gjert Ingebrigtsen lokalnemu dziennikowi  "Stavanger Aftenblad".

Obecny rekord na tym dystansie należy do norweskiego maratończyka Sondre Nordstada Moena, który pokonał dystans w 13.37.

19-letni Jakob jest mistrzem Europy z Berlina (2018) na 1500 i 5000 metrów oraz halowym na 3000 metrów z Glasgow (2019), gdzie zdobył też srebrny medal na 1500 metrów przegrywając z Marcinem Lewandowskim. 29-letni Henrik zdobył cztery medale ME na 1500 metrów, złoty w Helsinkach (2012), dwa srebrne w Zurychu (2014) i Berlinie (2018) oraz brązowy w Amsterdamie (2016).

Zbigniew Kuczyński Dowiedz się więcej na temat: Jakob Ingebrigtsen | Henrik Ingebrigsten

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje