Reklama

Reklama

Biegiem o wschodzie przez grań Tatr. Tam ultrasi karmią się widokami na śniadanie

Wystartowali skoro świt stamtąd, gdzie zaczęła się już niejedna górska przygoda. Od startu w Kuźnicach wiodła ich wyjątkowo krótsza, ponad 48-kilometrowa trasa, wzdłuż której zapewniono widoki na tatrzańskie szczyty. To dla nich warto biegać, znosić codzienne trudy i wczuwać się w oddech, nie myśląc o niczym ponad kolejnym stabilnym krokiem na skale. Oto Tatra Fest Bieg – zawody jedną z najpiękniejszych tras w Polsce.

Tego nie da się zrozumieć, jeśli nie doświadczy się podobnego stanu na własnej skórze. Połączenie miłości do gór, sportu i kontemplacji rzeczywistości w samotności, przeplatane gdzieś pomiędzy kolejnymi kilometrami, falami bólu, euforii i błogiego uniesienia. Takie jest bieganie po górach - wyjątkowe.

Reklama

Mając do pokonania kilkadziesiąt kilometrów ze sporą deniwelacją terenu, trzeba być przygotowanym na wszystko. Oni wiedzą, co ich czeka, ale zawsze może przydarzyć się niespodzianka, której cena będzie nadzwyczaj wysoka. Czasami cierpienie nie pozwala na radość w danej chwili, ale oni zawsze wracają w swoje ukochane góry po jeszcze więcej emocji.

W sobotę 15 sierpnia na mecie pojawiło się setki właścicieli uśmiechów, którzy pokonali prawdziwą górską wyrypę. Tym razem wyjątkowo z uwagi na planowane wyładowania atmosferyczne, zamiast 60 kilometrów, trasa liczyła sobie nieco ponad 49 kilometrów tatrzańskimi ścieżkami. Łącznie dawało to i tak pokaźną sumę przewyższeń 3913 metrów.

Tatra Fest Bieg organizowany jest w latach parzystych. W przyszłym roku odbędzie się jego brat - Bieg Granią Tatr. Biegacze ruszają z Kuźnic, wspinając się między innymi na szczyt Kasprowego Wierchu, Kopę Kondracką, Krzesanicę i Ciemniak, aby w końcu podążyć przez Dolinę Kościelską ku Polanie Strążyskiej, odliczając kilometry do mety w Kuźnicach. W trakcie przeżywają zarówno dobre, jak i złe chwile, czasami potrafiąc nagle zgasnąć lub poczuć niebywały przypływ sił do gnania po swoje.

Dowiedz się więcej na temat: Tatra Fest Bieg | Tatry | biegi górskie | bieganie | skyrunning

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama