Reklama

Reklama

Bieganie. Krzysiek Pomaga Pomagać: 80 osób biegło dla Łukasza Daty

Stowarzyszenie Krzysia Graczyka "Krzysiek Pomaga Pomagać" nie zrobiło sobie świąteczno-noworocznej przerwy. 80 osób, w formule rozproszonej, pobiegło dla Łukasza Daty, który wymaga kosztownej pomocy po udarze mózgu

Normalnie pokonywaliśmy Krakowski Bieg Sylwestrowy tłumnie, w koszulkach z dedykacją dla nieszczęśnika, dla którego z pomocą postanowił ruszyć Krzyś Graczyk, bo po przejściu udaru po Biegu Sylwestrowym 16 lat temu najlepiej wie, ile wysiłku kosztuje rehabilitacja.  

Reklama

COVID-19 zamroził wszystkie imprezy biegowe nie tylko w Polsce. Na szczęście jednak nie miał mocy takiej, aby zamrozić ludzkie serca. Do akcji pomocy poprzez bieganie, w formule rozproszonej, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa , ruszyło 80 osób identyfikujących się z fundacją "Krzysiek Pomaga Pomagać".

Intencja była prosta: przebiegnięcie w intencji Łukasza 6 kilometrów w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, pod hasłem “Wbiegnijmy w 2021 dla Łukasza!"

Byli tacy, którzy zdecydowali się na dłuższy bieg dla Łukasza. Roman Graczyk i Michał Białoński z Interii pokonali w Sylwestra odpowiednio 10 i 11.5 km w Pieninach, w okolicach uroczej Szczawnicy. W ten sposób w akcji wzięło udział 80 biegaczy. Jak na okres obostrzeń pandemicznych, to dobra liczba.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Od początku  działalności Stowarzyszenie "Krzysiek Pomaga Pomagać" przekazało swym podopiecznym blisko 400 tys. zł. W czasie ostatnich edycji po około 70 tys. na osobę. Te kwoty z pewnością stanowią istotne wsparcie dla podopiecznych i ich rodzin.

Więcej o akcji znajdziesz TUTAJ!

MiKi
Dowiedz się więcej na temat: krzysiek pomaga pomagać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje