Reklama

Reklama

Biegacze wypróbują ulicę Piotrkowską w Łodzi

Za parę miesięcy powinien się zakończyć remont ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Prezydent miasta Hanna Zdanowska zapowiedziała we wtorek, że zostanie ona przetestowana przez... biegaczy. 24 maja, na różnych dystansach, wystartuje ich co najmniej cztery tysiące.

Tylu uczestników spodziewają się organizatorzy 12. Biegu ulicą Piotrkowską - Rossmann Run 2014. Byłby to rekord frekwencji. W pierwszej edycji udział wzięło ok. 250 osób.

- Z każdym rokiem liczba uczestników rosła. W poprzedniej edycji wystartowało dwa tysiące, ponadto było tysiąc przedszkolaków, dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych - poinformował na konferencji prasowej współorganizator zawodów Robert Blesiński.

Imprezy masowe w Łodzi cieszą się coraz większą popularnością. Ubiegłoroczny maraton Dbam o Zdrowie zgromadził na starcie prawie cztery tysiące osób. Teraz na podobną frekwencję liczą organizatorzy Biegu ulicą Piotrkowską. Jak podkreślają, udział - na różnych dystansach - może wziąć każdy, bez względu na wiek.

Reklama

- Mamy m.in. 14 kategorii branżowych, np. nauczyciele, żołnierze, policjanci, strażacy, politycy, bankowcy, dziennikarze, itd. Najdłuższa trasa ma 10 km. Zawody odbędą się 24 maja. Półtora miesiąca wcześniej rozpoczną się cykliczne treningi. Zajęcia będą prowadzone nie tylko w Łodzi, ale również w innych miastach, m.in. Poznaniu i Zielonej Górze - wspomniał dyrektor sportowy biegu Jacek Chmiel.

Z obecności sportowców na głównej ulicy miasta zadowolona jest Zdanowska, która uważa, że impreza jest nie tylko okazją do rywalizacji, ale też sposobem na integrację łodzian.

- Kończymy remont Piotrkowskiej i wypróbujemy, jak będzie się sprawdzała nie tylko jako deptak, ale też do biegania - dodała prezydent miasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje