Reklama

Reklama

Biegacz wezwał pomoc w górach. Śmiertelny upadek jego kolegi kosztował go surową karę

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa to nie tylko polska rzeczywistość. Włosi, którzy podobnie jak my zmagają się z drugą falą wirusa, wprowadzili szereg zasad dla obywateli. Biegacz, który wezwał pomoc po upadku kolegi podczas górskiej przebieżki, dzisiaj musi się liczyć z perspektywą kary za złamanie reguł.

Włochy kolejny raz muszą radzić sobie z falą koronawirusa. W tym celu politycy zarządzili konkretne obostrzenia. Chodzi między innymi o przepisy w tak zwanych czerwonych strefach. Mieszkający w nich obywatele nie mogą oddalać się na spacer, czy bieganie dalej niż 10 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Reklama

Pomimo obostrzeń, Simone Masseti udał się wraz z kolegą na górską przebieżkę nieco dalej, niż zakładają rządowe obostrzenia.

Nie tak koledzy wyobrażali sobie jednak wspólne wybieganie. W pewnym momencie 34-latek poślizgnął się i spadł do wąwozu. Jego przyjaciel zdecydował się wezwać pomoc, kontaktując się ze służbami górskiego pogotowia. Te zdecydowały się na miejsce wysłać helikopter.

Ciało mężczyzny zostało znalezione i wyciągnięte z wąwozu. Razem z nim zabrano również w bezpieczne miejsce jego przyjaciela.

Według włoskiej prasy, oprócz śmierci przyjaciela, 32-letni przyjaciel zmarłego może liczyć się nie tylko z traumą po wypadku, który zdarzył się na jego oczach. Zgodnie z zasadami, teraz powinien przyjąć na siebie karę finansową.

"Corriere della Sera" pisze o nawet 400 euro grzywny za załamanie przepisów obowiązujących w trakcie pandemii. Inne źródła podają, że kara może być jeszcze wyższa i sięgać pół tysiąca euro.

32-latek nie chciał komentować sprawy. Oznajmił jedynie, że grzywna nie jest teraz jego największym zmartwieniem w obliczu tego, że stracił swojego przyjaciela.

Od początku pandemii we Włoszech wykryto prawie 1,5 miliona przypadków zachorowań. Ponad 52 tysiące osób zmarło. Przypadki nowych zachorowań w tym kraju gwałtownie wzrosły wraz z początkiem października. 


Dowiedz się więcej na temat: biegi górskie | bieganie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje