Reklama

Reklama

Bieg Niepodległości w Warszawie: rekordowe zainteresowanie

Zgłoszenia od ponad sześciu tysięcy osób przyjęli organizatorzy XXIV Biegu Niepodległości w Warszawie w pierwszym dniu zapisów. Jak podkreślili, takiego zainteresowania nie było jeszcze w historii imprezy. Tym razem przygotowano 8500 pakietów startowych.

Z roku na rok wzrasta frekwencja w tych zawodach. W 2010 dystans 10 km pokonało 11 listopada blisko 6000 osób, a w minionym ponad 7000.

Reklama

- Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale nie aż tak wielkiego już we wtorek, w pierwszym dniu zgłoszeń. W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia zapisów internetowych zarejestrowało się aż 6107 osób, co daje prawie 72 procent wszystkich dostępnych pakietów. W środę po południu liczba zgłoszeń przekroczyła siedem tysięcy - powiedział PAP Marcin Kuriata z biura prasowego Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak zaznaczył, przygotowano 8500 pakietów startowych, także dla osób preferujących Nordic Walking oraz poruszających się na wózkach i jeżdżących na rolkach.

W ostatnich latach tego typu imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niedawno, 7 października, prawie 10 tys. osób pokonało dystans 10 km w Biegnij Warszawo. Tego dnia organizatorzy rozpoczęli rejestrację do następnych zawodów, 6 października 2013 roku. - Dotychczas zgłosiło się już półtora tysiąca osób - poinformował Romuald Krupanek.

Absolutny rekord popularności został pobity w marcu, kiedy to do czwartej edycji Biegu Dookoła ZOO w Warszawie na dystansie 10 km po 13 minutach wypełnił się limit 1000 uczestników. - Dzień zapisów online wywołuje nie mniejsze emocje niż same zawody - wspomniał dyrektor imprezy Dariusz Pawelec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje