Reklama

Reklama

Bieg Firmowy - dla zdrowia i pomocy dzieciom

Jest wiosna a wraz z nią zbliża się Bieg Firmowy – wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz wrocławskich i warszawskich imprez sportowych. To już 4. edycja sztafety, która z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę zawodników. W sztafecie biorą udział drużyny reprezentujące kilkaset firm.

W tym roku bieg odbędzie się 14 maja przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oraz w 11 czerwca w Lesie Kabackim w Warszawie. We Wrocławiu każdy zawodnik będzie miał do pokonania 5 km, w Warszawie 4,2 km. Cel jak co roku jest szczytny - biegacze swoim udziałem w imprezie wspierają niepełnosprawne dzieci. W tym roku biegniemy dla trójki małych podopiecznych.

Fundacja Everest, która jest organizatorem wydarzenia po raz kolejny zwiększyła limit zawodników. Co roku chętnych do startu jest więcej niż miejsc. Mamy nadzieję, że ta edycja pozwoli na start wszystkim, którzy chcą wziąć udział w biegu. Jesteśmy przygotowani na obecność nawet 8000 zawodników - mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Reklama

W tym roku dochód z biegu przeznaczony będzie na sprzęt rehabilitacyjny, leczenie i rehabilitację trójki nowych podopiecznych Fundacji. Jednym z nich jest Hubert Urbaniak z Wrocławia, chorujący na bardzo rzadką chorobę genetyczną - mukolipidozę. Hubert ma 7 lat, mierzy tylko 80 cm, porusza się na małym rowerku, a marzy mu się prawdziwy wózek. Hubert potrzebuje też intensywnej rehabilitacji.

Fundacja Everest sfinansuje także specjalistyczny chodzik oraz rehabilitację Oliwiera Kłodzińskiego cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Oliwiera samotnie wychowuje mama, mieszkają na wsi pod Wrocławiem. W Warszawie biegniemy po zdrowie dla Olega Podrazy - dwulatka zmagającego się z chorobą genetyczną.

Celem organizatora imprezy jest poza wsparciem finansowym niepełnosprawnych dzieci także promocja biegania, jako zdrowej formy aktywności fizycznej. Organizatorzy przekonują, że dystans 5 km jest osiągalny dla każdego, nawet jeśli wcześniej w ogóle nie uprawiał tego sportu. W kwietniu ruszą darmowe treningi, które z pewnością pomogą uzyskać właściwą formę.

Bieg Firmowy konsekwentnie od I edycji wspiera jako Złoty Sponsor firma KRUK S.A. - To przyjemność móc uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu. Bieg Firmowy już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych, w którym udział biorą pracownicy KRUKa. Aktywność, integracja oraz pomoc chorym dzieciom to wartości, które są dla nas bardzo ważne i chcemy je wspierać. Z roku na rok startuje więcej naszych pracowników. W tym roku chęć startu zadeklarowało 150 osób - mówi Iwona Słomska, członek zarządu KRUK. S.A

Organizatorzy co roku udoskonalają wydarzenie. Bieg połączony jest z firmowym i rodzinnym piknikiem, podczas którego nie brakuje atrakcji. Stałym punktem programu jest Bieg Krasnala dla dzieci. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 500 małych biegaczy.

Na dorosłych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, które trafiają nie tylko do tych pierwszych na mecie. Od 3 lat firma PANDORA -srebrny sponsor Biegu Firmowego w Warszawie funduje damskim drużynom nagrody w postaci pięknej, ręcznie wykańczanej biżuterii.

Koszt rejestracji 5-osobowej drużyny to 325 zł netto. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają techniczną koszulkę biegową, a na mecie na każdego czekać będzie pamiątkowy medal. Zawodnicy rywalizować będą w kategorii drużyn męskich, mieszanych i damskich, a także indywidualnie.

Zapraszamy do zapisów na stronie www.biegfirmowy.pl.

Złoty Sponsor we Wrocławiu : KRUK S.A.

Srebrni Sponsorzy we Wrocławiu: AmRest, 3M

Srebrny Sponsor w Warszawie: PANDORA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL