Reklama

Reklama

Ato Boldon przyłapany na stosowaniu dopingu

Były mistrz świata na 100m Ato Boldon został przyłapany na stosowaniu dopingu - poinformował IAAF. Wiadomość tę przekazał sekretarz generalny IAAF Istvan Gyulai.

Poinformował on, że 27-letni Boldon został poddany badaniom dopingowym w maju podczas mityngu lekkoatletycznego w Walnut w Kalifornii. Tam sprinter z Trynidadu uzyskał najlepszy tegoroczny czas na 200 m - 20,76.

Reklama

- Pogłoski o dopingu Boldona krążyły już wcześniej. Teraz możemy to potwierdzić oficjalnie - powiedział Gyulai, który wyjaśnił, że test wykazał w organizmie Boldona obecność niedozwolonego stymulantu efedryny.

Boldonowi nie grozi jednak dyskwalifikacja na dwa lata, jak to jest w przypadku brania innych środków dopingowych. Jedynie jego wyniki z Walnut nie zostaną uznane, a zawodnik dostanie od IAAF naganę. - Efedryna nie jest produktem, za który możemy dyskwalifikować - wyjaśnił sekretarz IAAF.

Boldon przebywa obecnie w Brisbane, gdzie startuje w Igrzyskach Dobrej Woli. W biegu na 100 m zajął dopiero piąte miejsce i wycofał się z biegu na 200 m. Jest brązowym i srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich. Z powodu pozytywnego wyniku testu antydopingowego nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnym finale Grand Prix IAAF w Melbourne.

Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata | IAAF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama