Reklama

Reklama

Athletics Camp z udziałem Włodarczyk, Majewskiego i Małachowskiego

"Każdy może zostać mistrzem - nie liczy się skąd pochodzisz, ale dokąd zmierzasz"- to hasło pierwszego Athletics Camp. W środę w Warszawie dzieci spotkają się z ambasadorami Fundacji Kamili Skolimowskiej Anitą Włodarczyk, Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim.

W Arenie Ursynów (godz. 10) medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy będą zachęcali uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do uprawiania sportu oraz uczęszczania na lekcje wf.

Reklama

W campie nie zabraknie zajęć ogólnosportowych, w których dzieci będą uczone prawidłowego wykonywania ćwiczeń oraz treningu poprzez zabawę.

- Reprezentujemy trzy różne konkurencje lekkoatletyczne, więc dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w rzucie młotem, dyskiem i pchnięciu kulą - zaznaczył Majewski. Dodał, że zostanie także wyświetlony film instruktażowy pokazujący prawidłową rozgrzewkę, który na koniec campu otrzyma każde dziecko.

Ważnym elementem będzie edukacja prozdrowotna. Jak wspomniała Włodarczyk, sporo uwagi poświęcą właściwej diecie, wpływie zdrowego stylu życia na wyniki sportowe oraz będą przestrzegali przed działaniem używek i dopingu na młody organizm.

- Nie zabraknie również konkursów i quizów. Będzie się działo! - zachęca do uczestnictwa w campie Małachowski. Jak podkreślił, drzwi ursynowskiej hali będą w środę otwarte dla wszystkich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje