Reklama

Reklama

Asli Cakir Alptekin zawieszona na osiem lat

Turecka lekkoatletka Asli Cakir Alptekin została zawieszona na osiem lat za nieprawidłowości w paszporcie biologicznym.

Mistrzyni olimpijskiej z Londynu w biegu na 1500 m odebrano też m.in. tytuł wywalczony na igrzyskach.

Taką decyzję opublikował w poniedziałek Sąd Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

"Nieprawidłowe wartości znajdują się w krwi pobranej od biegaczki w okresie od 29 lipca 2010 do 17 października 2012" - poinformował CAS.

W związku z tym wszystkie wyniki i tytuły Cakir, które zdobyła od 29 lipca 2010 r. zostały anulowane i odebrane. Dotyczy to również złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 r. i tytułu mistrzyni Europy 2012.

Reklama

W grudniu 2013 r. Turczynka została oczyszczona z zarzutu stosowania dopingu przez macierzystą federację. Jednak międzynarodowa federacja (IAAF) oceniła to inaczej i odwołała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie Cakir zdobyła złoty medal na dystansie 1500 metrów, wyprzedzając swoją rodaczkę Gamze Bulut oraz reprezentantkę Bahrajnu Maryam Yusuf Jamal.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy