Reklama

Reklama

Armand Duplantis znów pobił rekord świata juniorów w skoku o tyczce

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych 18-letni Szwed Armand Duplantis wynikiem 5,92 m poprawił w Austin (Teksas) własny rekord świata juniorów w skoku o tyczce. Poprzedni był gorszy o dwa centymetry i został ustanowiony na tym samym mityngu rok temu.

Duplantis zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie. Również 5,92 m uzyskali rekordzista świata Francuz Renaud Lavillenie i Kanadyjczyk Shawn Barber. Szwed pokonał tyczkę zawieszoną na tej wysokości w trzeciej próbie, a jego rywale w pierwszej.

Później wszyscy trzej bezskutecznie próbowali skoczyć 6,02 m.

W styczniu reprezentant Szwecji ustanowił w Reno halowy rekord globu juniorów - 5,83.

Jego brat Andreas również jest tyczkarzem. W przeszłości tę konkurencję uprawiał także ich ojciec - Greg. Z kolei matka Helena (z domu Hedlund) startowała m.in. w siedmioboju.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy