Reklama

Reklama

Anna Rogowska ambasadorką lekkoatletycznych MŚJ

Anna Rogowska została ambasadorką tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów, które w dniach 19-24 lipca odbędą się w Bydgoszczy. Jedna z najlepszych polskich tyczkarek podkreśliła, że w sposób szczególny związana jest z tym miastem.

- Wszystko, co ważne w mojej karierze zaczęło się właśnie w Bydgoszczy. To tutaj, na stadionie Zawiszy zdobyłam swój pierwszy medal. Był to brąz młodzieżowych mistrzostw Europy w 2003 roku. Przez całą karierę nieraz wracałam do tego miasta i zarówno na stadionie, jak i w hali Łuczniczka biłam swoje rekordy i zdobywałam kolejne medale. Zawsze chętnie tutaj wracam, choć tym razem już w innej roli - powiedziała na konferencji prasowej na temat mistrzostw Rogowska.

Reklama

Mistrzyni świata z Berlina (2009) i brązowa medalistka olimpijska z Aten (2004) karierę zawodniczą zakończyła w lutym minionego roku. Nadal jednak pozostaje przy sporcie, biega i promuje aktywność fizyczną wśród dzieci. Jednym z elementów promocji tegorocznych mistrzostw świata juniorów będzie bieg "Bydgoszcz na Start", który odbędzie się 1 maja. Miesiąc później, a dokładnie 4 czerwca, w ramach Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego tyczkarze zmierzą się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej.

- Po zakończeniu kariery zajęłam się bieganiem i 1 maja zmierzę się z 10-kilometrową trasą. O tyczce już nie skoczę, ale miesiąc później będę mocno kibicowała moim kolegom, w tym bydgoszczaninowi Pawłowi Wojciechowskiemu. Na obie imprezy już dziś serdecznie zapraszam - dodała Rogowska.

Bydgoszcz prawa do organizacji juniorskiego czempionatu otrzymała po odebraniu ich rosyjskiemu Kazaniowi na początku tego roku. Przygotowania do lipcowej imprezy idą pełną parą.

- Mamy podpisaną umowę na dostarczenie do końca czerwca nowego telebimu. Przebudowana zostanie tak zwana strefa mixed zone, która zdecydowanie ułatwi pracę dziennikarzom obsługującym zawody. Trzecia zaplanowana inwestycja polegać będzie na modernizacji bieżni na bocznym boisku jak i w hali znajdującej się na obiekcie Zawiszy - poinformował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Trwa już rejestracja reprezentacji, znane są także ceny biletów. Pierwsi sportowcy do Bydgoszczy przyjadą już 10 lipca, a więc dziewięć dni przed imprezą. Łącznie gród nad Brdą odwiedzi około trzech tysięcy gości z całego świata.

- Na chwilę obecną zarejestrowało się około 50 reprezentacji. Przez ostatnie lata baza hotelowa w naszym mieście znacznie się powiększyła, więc już dziś możemy powiedzieć, że wszyscy zawodnicy i działacze znajdą noclegi w samej Bydgoszczy. Głównym portem lotniczym dla większości ekip będzie Warszawa, ale są też tacy, którzy przylecą do Gdańska czy Poznania. Trzy reprezentacje, łącznie ok. 200 osób, dotrą bezpośrednio do Bydgoszczy rejsowym samolotem z Frankfurtu. Ceny biletów są bardzo symboliczne i jest to 5 i 10 zł - przekazał prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Gród nad Brdą organizatorem lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów będzie już po raz drugi. Pierwszy czempionat odbył się na stadionie Zawiszy w 2008 roku. Wówczas reprezentanci Polski zdobyli trzy medale - dwa srebrne i jeden złoty. Ten najcenniejszy w rzucie oszczepem wywalczył Robert Szpak (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), a pozostałe Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) w skoku o tyczce i Sylwester Bednarek (RKS Łódź) w skoku wzwyż.

Dowiedz się więcej na temat: Anna Rogowska | lekkoatletyczne MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje