Reklama

Reklama

Anna Kiełbasińska walczy z poważną chorobą

"To najtrudniejsza wiadomość w moim życiu, którą muszę się z wami podzielić. Od dłuższego czasu walczę nie tylko z moimi rywalkami na bieżni" - wyznała na swoim profilu na portalu społecznościowym lekkoatletka Anna Kiełbasińska. Sprinterka napisała, że zmaga się z autoimmunologiczną chorobą, która objawia się m.in. wypadaniem włosów.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

"Starałam się wiadomość o stanie mojego zdrowia zachować raczej w gronie najbliższych mi osób, przyszedł jednak bardzo ciężki dla mnie moment w którym muszę się tym z wami podzielić. Jest to jedna z autoimmunologicznych chorób, którą ma się na całe życie, a daje o sobie znać tylko co jakiś czas. U mnie objawia się to okresową utratą włosów, co, jak się domyślacie, nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza dla kobiety" - napisała na Facebooku 25-letnia sprinterka.

Reklama

Dlaczego teraz poinformowała o swojej chorobie?

"Zostałam postawiona przed najtrudniejszą decyzją w moim życiu: albo zostać w domu, zrezygnować ze sportu i poczekać, aż sytuacja wróci do normy, albo potraktować to jako wyzwanie. Pierwszą opcję uznałam za tchórzostwo" - podkreśliła.

"Piszę do was tą wiadomość, ponieważ jest to rzecz której nie da się ukryć, a chciałabym uniknąć pytań i rozmów na każdym kroku, i skupić się na tym co najważniejsze: Drodze do Rio! Dlatego od tej pory na jakiś czas będziecie widywać mnie raczej w takim stylu" - napisała zawodniczka, opatrując wpis zdjęciem w nakryciu głowy.

Kiełbasińska to była młodzieżowa mistrzyni Europy na 200 m i uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie.

Niedawno wystartowała w Polsce w halowym mityngu Copernicus Cup, podczas którego zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m ze swoim rekordem sezonu - 7,35 s.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje