Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk zakończyła sezon

Rekordzistka i mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) z powodu kontuzji zakończyła przedwcześnie sezon. Decyzję podjęła w czwartek wieczorem po konsultacji z lekarzem sportowym Robertem Śmigielskim.

Do kontuzji doszło podczas finałowego konkursu rzutu młotem mistrzostw świata w Berlinie. W drugiej próbie Włodarczyk ustanowiła wynikiem 77,96 rekord świata. Z radości podbiegła do trybun, na których siedzieli Polacy. Po drodze potknęła się doznając urazu, który uniemożliwił jej kontynuację rywalizacji.

Włodarczyk po MŚ była pełna nadziei i sądziła, że uraz nie przeszkodzi jej w dokończeniu sezonu. Planowała start w światowym finale IAAF w Salonikach (12 - 13 września). Po badaniach w Warszawie mistrzyni przyznała, że kontuzja jest poważniejsza niż myślała.

Reklama

Dr Robert Śmigielski, u którego leczy się Włodarczyk, po zapoznaniu się z wynikami tomografii komputerowej określił uraz jako poważny. W lewym stawie skokowym nastąpiło zerwanie więzadła strzałkowo-skokowego przedniego, uszkodzenie więzadła trójgraniastego i wgniecenie wewnętrzne przyśrodkowej części chrząstki stawowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL