Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk Sportowcem Sierpnia w plebiscycie RMF FM i INTERIA.PL

Anita Włodarczyk wygrała plebiscyt RMF FM i INTERIA.PL na Sportowca Sierpnia. Nasza młociarka zdeklasowała konkurencję, zdobywając ponad 49 procent waszych głosów. Na podium w tym miesiącu znaleźli się też Rafał Majka, na którego głosowało 26 procent naszych internautów oraz Joanna Jóźwik.

Wydarzenie numer jeden to rekord świata, który Włodarczyk ustanowiła na mityngu w Berlinie. Teraz najdalszy rzut w historii to 79,58 metra.

Reklama

Także w sierpniu Polka zdobyła złoto mistrzostw Europy. Wtedy ustanowiła rekord Polski, który zdążył już przejść do historii.

Teraz przed Włodarczyk kolejne marzenie do spełnienia - rzut powyżej 80 metrów.

Już po mistrzostwach Europy w Zurychu można było się spodziewać, że Włodarczyk będzie główną faworytką do zwycięstwa w naszym plebiscycie. Pani Anita zdobyła tam złoty medal i ustanowiła nowy rekord Polski.

Wszyscy widzieliśmy, że była w świetnej formie i że jeszcze lepszy rezultat jest tylko kwestią czasu. I rzeczywiście - pod koniec miesiąca na mitingu w Berlinie Włodarczyk rzuciła młotem na 79,58 metrów i ustanowiła nowy rekord świata! Po raz kolejny nasza mistrzyni rzucała w rękawiczce należącej kiedyś do Kamili Skolimowskiej...

Warto dodać, że to kolejny wielki sukces skromnej młociarki - Włodarczyk ma na swoim koncie między innymi srebrny medal igrzysk w Londynie oraz złote medale mistrzostw świata i Europy.

Jak co miesiąc to wy zadecydowaliście o tym kto był najlepszym sportowcem minionego miesiąca. Tradycyjnie poprosiliśmy was też o uzasadnienie swojego wyboru.

Tym razem najbardziej przypadło nam do gustu uzasadnienie pani Jolanty z Wolsztyna, która napisała: "Kobieta zawsze trafia w najczulszy punkt..."

Do Pani Jolanty już wkrótce wyślemy specjalną paczkę, w której znajdą się gadżety przekazane przez Anitę Włodarczyk oraz Radio RMF FM.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje