Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk skradła serca kibiców w 2016 roku. Tak głosowaliście!

Przed końcem 2016 roku zapytaliśmy was, które sportowe wydarzenie znaczyło dla was najwięcej w ostatnich 12 miesiącach. Spośród wyselekcjonowanych przez nas 16 propozycji, Anita Włodarczyk nie miała sobie równych. Polka zdobyła najwięcej waszych głosów.

Anita Włodarczyk miała bardzo udany 2016 roku. Zdobyła złoto na igrzyska w Rio de Janeiro w rzucie młotem i pobiła własny rekord świata. Polka na igrzyska osiągnęła wynik 82,29, a we wrześniu, w trakcie Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie poprawiła rezultat rzucając na 82,98.

W głosowaniu Włodarczyk pewnie zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 36 procent. Drugim najważniejszym wydarzeniem 2016 roku nasi czytelnicy wybrali dotarcie Reprezentacji Polski do ćwierćfinału mistrzostw Europy (25 procent). "Orły" Nawałki na turnieju we Francji bez wątpienia zapewnili kibicom wielu emocji. Rozgrywane przez nich mecze na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Reklama

Trzecie miejsce zajęli natomiast zawodnicy Vive Tauronu, którzy zostali triumfatorami Ligi Mistrzów. Oddano na nich 10 procent wszystkich głosów. Kielczanie odnieśli największy sukces klubowej piłki ręcznej w Polsce. W szalonym finale wygrali po dogrywce z MVM Veszprem 39-38.

Kolejne lokaty należały natomiast do imprezy, jaką były igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oraz polskich skoczków, którzy pierwszy raz w historii wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata.

Wyniki głosowania:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL