Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk nie zdobędzie tytułu lekkoatletki roku

Anita Włodarczyk pobiła rekord świata w rzucie młotem, obroniła mistrzostwo Europy i nie przegrała ani jednych zawodów, a mimo tego nie znalazła się w trójce finalistek nominowanych przez IAAF do tytułu najlepszej lekkoatletki roku.

Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 21 listopada na uroczystej gali w Monako.

Włodarczyk w tym sezonie sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy i poprawiła wynikiem 79,58 m rekord świata.

Na liście IAAF zmniejszonej do trzech nazwisk znalazły się holenderska sprinterka, mistrzyni Europy Dafne Schippers, pochodząca z Nowej Zelandii kulomiotka Valerie Adams i etiopska biegaczka Genzebe Dibaba.

Wśród mężczyzn do wyróżnienia kandydują francuski tyczkarz Renaud Lavillenie, który w lutym w Doniecku wynikiem 6,16 m pobił 20-letni rekord globu należący do Siergieja Bubki, Kenijczyk Dennis Kipruto Kimetto, jedyny na świecie, który przebiegł maraton w czasie poniżej dwóch godzin i trzech minut oraz skoczek wzwyż z Kataru Mutaz Essa Barshim.

Reklama

Z listy wypadł m.in. Amerykanin Justin Gatlin. 32-letni Amerykanin, mistrz świata z 2005 roku na 100 m, w latach 2006-2010 pauzował z powodu kary za doping. To właśnie z powodu umieszczenia go na liście nominowanych mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata w rzucie dyskiem Niemiec Robert Harting zrzekł się nominacji do tytułu lekkoatlety roku.

Dziesiątki najlepszych kobiet i mężczyzn zostały wybrane przez międzynarodowy panel ekspertów. Do 16 października członkowie World Athletics Family, w której skład wchodzą m.in. dziennikarze, działacze i ambasadorowie IAAF, organizatorzy mityngów, krajowe federacje oraz zawodnicy, mogli oddawać swoje głosy. Każdy wybierał po trzech najlepszych lekkoatletów i lekkoatletki.

Teraz trójki najlepszych kobiet i mężczyzn zostaną zaproszone na galę, na której będą ogłoszone oficjalne wyniki. Zwycięzcę wybierze specjalna komisja IAAF.

Przed rokiem plebiscyt wygrali sprinterzy - Jamajczyk Usain Bolt i jego rodaczka Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Nominowani do tytułu lekkoatletów roku:

mężczyźni

Mutaz Essa Barshim (Katar)

Dennis Kipruto Kimetto (Kenia)

Renaud Lavillenie (Francja)

kobiety 

Valerie Adams (Nowa Zelandia)

Genzebe Dibaba (Etiopia)

Dafne Schippers (Holandia)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy