Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk może zostać lekkoatletką roku

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem z Tokio, walczy o prestiżowe wyróżnienie. Znalazła się w finałowej trójce plebiscytu na lekkoatletkę roku. Tytuł przyzna European Athletics Association - ogłoszenie wyników 16 października.

Polska młociarka sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie po raz trzeci z rzędu. W ubiegłym roku dochodziła do pełni sił po operacji kolana. Przesunięcie terminu igrzysk o rok otworzyło przed nią medalową szansę, którą wykorzystała w znakomitym stylu. 

Anita Włodarczyk lekkoatletką roku?

Na tytuł lekkoatletki roku liczą również Holenderka Sifan Hassan (aktualna mistrzyni olimpijska w biegu na 5000 i 10000 m) oraz Rosjanka Marija Łasickiene - złota medalistka z Tokio w skoku wzwyż. Oprócz Włodarczyk to one znalazły się w finałowej trójce.

Wśród nominowanych do wyróżnienia europejskiej federacji lekkoatletycznej widniały nazwiska również innych Polaków. Na szerokiej liście umieszczono oszczepniczkę Marię Andrejczyk, a także - to już rejestr mężczyzn - chodziarza Dawida Tomalę i młociarza Wojciecha Nowickiego.  

Reklama

Lekkoatleta roku zostanie wybrany z tercetu: Szwed Armand Duplantis (skok o tyczce), Włoch Lamont Marcell Jacobs (sprint) oraz Norweg Karsten Warholm (400 m przez płotki).

Triumfatorzy zostaną ogłoszeni 16 października w trakcie uroczystej gali w Lozannie.

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje