Alex Quinonez zamordowany. Miał 32 lata

Alex Quinonez, Ekwadorczyk, lekkoatleta, mający na koncie m.in. brązowy medal mistrzostw świata został zastrzelony. Miał 32 lata.

Śmierć zawodnika potwierdziły już między innymi tamtejsze władze. Szeroko na jej temat rozpisują się także media.

Według ich doniesień do zdarzenia doszło w portowym mieście Guayaquil, w piątek, około godziny 21:20 czasu miejscowego. Cytowany jest komunikat policji. Czytamy w nim, że funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia i dotarciu na miejsce zdarzenia odnaleźli na ulicy dwie osoby z ranami postrzałowymi. Obie zmarły na miejscu.

Relacje świadków wskazują, że sprawcy na miejsce zdarzenia przyjechali samochodem, w ubiorze sugerującym, że są pracownikami służb mundurowych.

Alex Quinonez nie żyje. To medalista MŚ

Alex Quinonez specjalizował się w biegach sprinterskich. W 2019 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 200 metrów. W tym samym roku zdobył na tym dystansie złoto Igrzysk Panamerykańskich. Na koncie miał m.in. udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012). Uzyskał kwalifikację na IO w Tokio, lecz w imprezie nie wystąpił - otrzymał karę rocznej dyskwalifikacji za to, że trzykrotnie nie wprowadził danych dotyczących lokalizacji do systemu WADA.