Reklama

Reklama

Adam Małysz zachwycony zwycięstwem niewidomej biegaczki Joanny Mazur

Jedną z największych bohaterek reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w Londynie mistrzostw świata sportowców niepełnosprawnych w lekkoatletyce była Joanna Mazur. Wyczyn niewidomej biegaczki na dystansie 1500 m zrobił oszałamiające wrażenie na samym Adamie Małyszu. - Jestem pod wrażeniem - rozpoczął swój wpis na Facebooku "Orzeł z Wisły".

Zawodniczka Startu Tarnów, wespół ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickim, wywalczyła aż trzy medale z wszystkich kruszców.

W spektakularnym stylu sięgnęła zwłaszcza po mistrzostwo świata, rozgrywane na 1500 m. Właśnie ten bieg zrobił piorunujące wrażenie na samym Małyszu, najwybitniejszym polskim skoczku narciarskim w historii, który interesuje się wieloma dyscyplinami.

"Orzeł z Wisły" zamieścił wpis na Facebooku, w którym zachwyca się wspaniałym występem lekkoatletki.

"Widzieliście to? Niesamowity bieg na 1500 m podczas mistrzostw świata niepełnosprawnych w Londynie. Wyścig zakończył się zwycięstwem naszej reprezentantki Joanny Mazur, która wspólnie ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickim popisała się fenomenalnym finiszem, przebijając się na ostatnim okrążeniu z czwartego miejsca na pierwsze! Zobaczcie skrót biegu i decydujące o wygranej ostatnie metry rywalizacji. NIE-SA-MO-WI-TE!" - skwitował Małysz.

Reklama

Pod wpisem zamieścił poniższy materiał wideo, który jest najlepszą ilustracją niezłomnej postawy niewidomej biegaczki.

Reprezentacja Polski wywalczyła łącznie dwadzieścia sześć medali na ósmych lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie. Ten dorobek zapewnił "Biało-czerwonym" 11. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Cztery złote medale wywalczyli: Mazur i Barbara Niewiedział na 1500 m, Ewa Durska w kuli oraz Maciej Lepiato w skoku wzwyż.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL