Reklama

Reklama

54. Memoriał Janusza Kusocińskiego

Konkursy rzutu młotem kobiet i mężczyzn zainaugurowały w Warszawie 54. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zwycięstwa odnieśli: Kamila Skolimowska (RKS Skra Warszawa) - 73,50 i Słoweniec Primos Kozmus - 80,07.

Na stadionie AWF Józefa Piłsudskiego rywalizuje trzystu lekkoatletów z 33 krajów i z 77 polskich klubów.

Nie napotykająca do niedawna żadnej konkurencji w krajowych zawodach Kamila Skolimowska przegrała tej wiosny dwukrotnie z rewelacyjną 23-letnią Anitą Włodarczyk (AZS AWF Poznań). Jednak w niedzielę do kolejnej niespodzianki nie doszło. Mistrzyni olimpijska z Sydney w czwartej próbie uzyskała najlepszy swój wynik w sezonie - 73,50 (ósmy na świecie).

Drugie miejsce zajęła była mistrzyni świata juniorek Chorwatka Ivana Brkljacic - 72,48, trzecie Francuzka Staphanie Falzon - 71,91, a czwarte Włodarczyk - 71,48.

Reklama

Szymon Ziółkowski nie przekroczył odległości 80 m. Rezultat 78,36 - gorszy o 14 cm od olimpijskiego minimum PZLA - dał mistrzowi olimpijskiemu z Sydney drugą lokatę.

młot kobiet

1. Kamila Skolimowska (RKS Skra Warszawa) 73,50

2. Ivana Brkijacic (Chorwacja) 72,48

3. Stephanie Falzon (Francja) 71,91

4. Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) 71,48

5. Manuela Montebrun (Francja) 69,55

6. Kathrin Klaas (Niemcy) 68,94

7. Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa) 68,75

8. Katarzyna Kita (KS Agros Zamość) 68,22

9. Malwina Sobierajska (KS Podlasie Białystok) 64,38

10. Weronika Milkowska (RKS Skra Warszawa) 60,18

młot mężczyzn

1. Primos Kozmus (Słowenia) 80,07

2. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 78,36

3. Wadim Diewiatowski (Białoruś) 77,50

4. Marco Lingua (Włochy) 77,25

5. Sergiej Litwinow (Białoruś) 75,27

6. Maciej Pałyszko (RKS Skra Warszawa) 74,09

200 m kobiet (wiatr -0,4 m/s)

1. Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław) 23,43

2. Marta Jeschke (SKLA Sopot) 23,64

3. Laura Turner (Wielka Brytania) 23,89

4. Anna Kiełbasińska (MKS Polonia Warszawa) 24,01

5. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) 24,22

200 m mężczyzn (wiatr -1,2 m/s)

1. Christian Malcolm (Wielka Brytania) 20,87

2. Marcin Jędrusiński (WKS Śląsk Wrocław) 20,96

3. Igor Bodrow (Ukraina) 21,01

4. Aleksander Kosenkow (Niemcy) 21,03

5. Marcin Urbaś (KKL Kielce) 21,05

6. Maciej Samborski (AZS AWF Kraków) 21,36

rzut dyskiem kobiet

1. Daria Piszczalnikowa (Rosja) 66,12

2. Natalia Siemienowa (Ukraina) 64,30

3. Nicoleta Grau (Rumunia) 63,76

4. Vera Cechlova (Czechy) 62,15

5. Anna Soederberg (Szwecja) 61,30

6. Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 60,79

7. Żaneta Glanc (TS Olimpia Poznań) 60,10

8. Agnieszka Jarmużek (AZS AWF Biała Podlaska) 58,51

9. Marzena Wysocka (AZS AWF Biała Podlaska) 52,11

100 m kobiet (klasyfikacja generalna na podstawie wyników serii):

1. Daria Korczyńska (AZS AWF Gorzów) 11,50

2. Laura Turner (Wielka Brytania) 11,54

3. Delhine Atangana (Kamerun) 11,60

4. Lina Grincikaite (Litwa) 11,60

5. Audra Dagelyte (Litwa) 11,63

6. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 11,68

7. Edita Lingyte (Litwa) 11,80

8. Iwona Dorobisz (AZS AWF Wrocław) 11,83

100 m mężczyzn (klasyfikacja generalna na podstawie wyników serii):

1. Christian Malcolm (Wielka Brytania) 10,36

2. Alexander Kosenkow (Niemcy) 10,39

3. Łukasz Chyła (SKLA Sopot) 10,41

4. Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) 10,43

5. Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 10,43

6. Igor Bodrow (Ukraina) 10,48

7. Adam Gaj (AZS Poznań) 10,55

8. Mikołaj Lewański (MKL Szczecin) 10,55

400 m kobiet - seria A

1. Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 51,99

2. Solene Desert (Francja) 52,19

3. Barbara Petrahn (Węgry) 52,57

4. Grażyna Prokopek-Janacek (AZS AWF Warszawa) 52,64

5. Vicky Barr (Wielka Brytania) 52,91

6. Izabela Kostruba (KS Agros Zamość) 53,26

400 m kobiet - seria B

1. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) 52,45

2. Easton Carey (Wielka Brytania) 53,00

3. Jolanta Wójcik (AZS AWF Kraków) 53,46

400 m mężczyzn - klasyfikacja generalna na podstawie wyników serii:

1. Claudio Licciardello (Włochy) 45,52

2. Piotr Kędzia (AZS Łódź) 45,95

3. Daniel Dąbrowski (AZS Łódź) 46,04

4. Rafał Wieruszewski (UKS Orkan Środa Wlkp) 46,45

5. Peter Znava (Słowacja) 46,66

6. Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) 46,73

7. Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) 46,81

8. Piotr Klimczak (AZS AWF Kraków) 46,84

800 m kobiet

1. Anna Rostkowska (AZS AWF Wrocław) 2.00,71

2. Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa) 2.00,76

3. Egle Balciunaite (Litwa) 2.00,89

4. Zoja Gładun (Ukraina) 2.01,10

5. Agnieszka Sowińska (KB Sporting Międzyzdroje) 2.02,25

6. Joanna Kuś (AZS AWF Katowice) 2.02,59

800 m mężczyzn

1. Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) 1.46,14

2. Paweł Czapiewski (UKS Lubusz Słubice) 1.46,31

3. Josef Repcik (Słowacja) 1.46,82

4. Rene Herms (Niemcy) 1.47,04

5. Richard Hill (Wielka Brytania) 1.47,24

6. Brice Etes (Francja) 1.48,04

kula mężczyzn

1. Paweł Łyżyn (Białoruś) 20,85

2. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 20,74

3. Jakub Giża (LKS Stal Mielec) 19,69

4. Leszek Śliwa (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 19,50

5. Domink Zieliński (KL Lechia Gdańsk) 19,05

6. Krzysztof Krzywosz (KS Podlasie Białystok) 18,56

w dal mężczyzn

1. Marcin Starzak (AZS AWF Kraków) 7,94

2. James Beckford (Jamajka) 7,90

3. Krzysztof Lewandowski (MKL Szczecin) 7,88

4. Jensen Morten (Dania) 7,77

5. Tomasz Mateusiak (OKLA StoraEnso Ostrołęka) 7,75

6. Mateusz Parlicki (AZS AWF Katowice) 7,72

wzwyż mężczyz

1. Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,24

2. Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,24

3. Paweł Fomienko (Rosja) 2,20

4. Wiktor Szapował (Ukraina) 2,20

5. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2,20

6. Robert Wolski (MKLA Łęczyca) 2,15

tyczka kobiet

1. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,65

2. Natalia Kuszcz (Ukraina) 4,50

3. Tatiana Połnowa (Rosja) 4,50

4. Anastasija Reiberger (Niemcy) 4,40

5. Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4,30

6. Paulina Dębska (OSoT Gdańsk) 4,00

1500 m mężczyzn

1. Jonathan Komen (Kenia) 3.37,09

2. Hudson De Souza (Brazylia) 3.38,23

3. Bartosz Nowicki (MKL Szczecin) 3.38,88

4. Neil Speaight (Wielka Brytania) 3.39,56

5. Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa) 3.39,60

6. Tomasz Szymkowiak (LKS Orkan Wlkp.Poznań) 3.40,79

5000 m mężczyzn - bieg memoriałowy

1. Bernard Sang (Kenia) 13.46,10

2. Sultan Khamis-Zaman (Katar) 13.46,47

3. Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań) 13.49,88

4. Wadim Słobodieniuk (Ukraina) 13.50,27

5. Michał Smalec (KS Podlasie Białystok) 13.50,45

6. Aleksander Orłow (Rosja) 13.51,62

dysk mężczyzn

1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 64,67

2. Jenifer Casanas (Hiszpania) 64,66

3. Mert Israel (Estonia) 64,54

4. Mate Gabor (Węgry) 64,46

5. Niklas Arrhenius (Szwecja) 61,10

6. Konrad Szuster (AZS AWF Warszawa) 60,51

1500 m kobiet

1. Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław) 4.05,40

2. Anna Alminowa (Rosja) 4.06.16

3. Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) 4.06,21

4. Lisa Dobrickey (W.Brytania) 4.06,25

5. Anna Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.06,94

6. Natalia Tobias (Ukraina) 4.07,49

trójskok kobiet

1. Adelina Gavrila (Rumunia) 14,07

2. Dana Veldakova (Słowacja) 14,06

3. Martina Siestakova (Czechy) 13,74

4. Kaire Leibak (Estonia) 13,58

5. Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 13,57

6. Joanna Skibińska (MKS Aleksandrów Ł.) 13,51

4x100 m mężczyzn

1. Polska I 38,69 (Marcin Nowak, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Dariusz Kuć)

2. Polska II 39,50

3. Polska U23 39,74

4x100 m kobiet

1. Polska 43,96 (Marta Jeschke, Daria Korczyńska, Ewelina Klocek, Marika Popowicz)

2. Litwa 44,16

3. Ukraina 44,47

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama