Reklama

Reklama

36. PZU Maraton Warszawski - Rafał Wilk wygrał rywalizację na wózkach

Rafał Wilk (Marma Start Szczecin) i Słowaczka Anna Oroszova zwyciężyli w 36. PZU Maratonie Warszawskim w rywalizacji na wózkach typu handbike.

Rafał Wilk (Marma Start Szczecin) i Słowaczka Anna Oroszova zwyciężyli w 36. PZU Maratonie Warszawskim w rywalizacji na wózkach typu handbike.

Dystans 42 km 195 m pokonało 27 niepełnosprawnych osób.

- Sezon jeszcze się nie zakończył, mam w planach kilka startów, ale już mogę ocenić, że był on dla mnie udany. Odniosłem sporo sukcesów, a najważniejsze, to złoty medal mistrzostw świata w parakolarstwie w Greenville w USA i Puchar Europy, który wywalczyłem niedawno w Fossano - powiedział Wilk, który osiem lat temu w wyniku wypadku podczas ligowego meczu żużlowego stracił władanie w nogach.

Jak zaznaczył, we Włoszech miał problemy techniczne, ale... - Kłopot z łańcuchem nie pozbawił mnie zwycięstwa. Kolejne trofeum przywiozłem do Rzeszowa, gdzie mieszkam. Jestem szczęśliwy i czuję się jeszcze bardziej zmotywowany do cięższej pracy - dodał zdobywca dwóch złotych medali igrzysk paraolimpijskich w Londynie.

Reklama

W niedzielę o godz. 9 z mostu Poniatowskiego na trasę 36. PZU Maratonu Warszawskiego wyruszy ok. ośmiu tysięcy osób. Pół godziny później prawie cztery tysiące pobiegnie na dystansie 5 km, a wśród nich wicemistrz Europy w maratonie z Zurychu Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa).

Wyniki 36. PZU Maratonu Warszawskiego w rywalizacji osób niepełnosprawnych na wózkach typu handbike:

   mężczyźni

1. Rafał Wilk (Marma Start Szczecin)      1:17.55

2. Krystian Giera (GTM-DSS Kraków)        1:22.18

3. Zbigniew Wandachowicz (Start Szczecin) 1:24.08

4. Bogdan Król (IKS Smok Lotos Orneta)    1:25.47 

5. Rafał Szumiec (GTM-DSS Kraków)         1:28.09

   kobiety

1. Anna Oroszova (Słowacja)                1:37.09

2. Monika Pudlis (IKS Smok Lotos Orneta)   1:42.56

3. Katarzyna Goncerz (Start Bielsko-Biała) 1:46.05

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL