Reklama

Reklama

29 procent startujących w Daegu brało doping

Aż 29 procent lekkoatletów biorących udział w mistrzostwach świata w Daegu w 2011 roku przyznało się do stosowania rok przed zawodami zakazanych środków wspomagających. Ankieta została przeprowadzona przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) i była anonimowa.

Naukowcy, którzy analizowali wyniki ankiety uważają, że rzeczywista liczba sportowców, która brała doping, jest znacznie wyższa. Wyniki zostały opublikowane przez gazetę "New York Times".

Reklama

Autor tekstu przypomniał, że takie wyniki nie powinny dziwić. Jako przykład przywołano przypadek Marion Jones, która w trakcie kariery na bieżni była kontrolowana ponad sto razy, ale nigdy nie została złapana. Później przyznała, że niedozwolone środki stosowała przez wiele lat. Dziennikarz postawił zatem pytanie, czy system wypracowany przez WADA ma w ogóle sens.

W anonimowej ankiecie wzięło udział prawie 2000 lekkoatletów, czyli prawie wszyscy, którzy w Daegu wystartowali. W Korei Południowej Polacy zdobyli jeden medal - złoto wywalczył Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) w skoku o tyczce.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Wojciechowski | wada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje