Reklama

Reklama

26 Polaków z minimami na MŚ

Dwudziestu sześciu polskich lekkoatletów uzyskało dotychczas wyniki lepsze od wskaźników PZLA na 12. mistrzostwach świata w Berlinie (15-23 sierpnia).

Minima ustalone przez związek można uzyskiwać od 1 maja do 2 sierpnia, czyli do ostatniego dnia mistrzostw kraju w Bydgoszczy, po których zostanie ogłoszony skład reprezentacji. Bardziej uprzywilejowani są maratończycy, chodziarze oraz wieloboiści - w ich przypadku bierze się pod uwagę również rezultaty z ubiegłego roku.

Największą grupę stanowią chodziarze na 50 km. Czasy lepsze od wskaźnika PZLA osiągnęło czterech zawodników, w tym trzech w 2008 roku: Rafał Augustyn, Grzegorz Sudoł (obaj AZS AWF Kraków), Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice) oraz Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj).

Reklama

Prawo występu w Berlinie wywalczyła sztafeta kobiet 4x100 m, która w składzie: Iwona Ziółkowska, Iwona Brzezińska, Ewelina Klocek-Ptak i Marika Popowicz w dodatkowej serii podczas drużynowych mistrzostw Europy w portugalskiej miejscowości Leiria uzyskała wynik 43,57, lepszy od minimum PZLA o 0,33 s.

W konkurencjach indywidualnych udało się to jedynie Szymonowi Ziółkowskiemu (AZS Poznań), który w rzucie młotem osiągnął odległość 78,01 (wskaźnik PZLA 77,50).

Lekkoatleci, którzy uzyskali minima PZLA na MŚ w Berlinie - stan na 21 czerwca:

MĘŻCZYŹNI

800 m

1.45,03 Marcin Lewandowski (Ósemka Police) 1.06 w Hengelo

3000 m z przeszkodami

8.21,32 Tomasz Szymkowiak (Orkan Września) 17.06 w Ostrawie

maraton

2:11.59 Henryk Szost (Grunwald Poznań) 13.04.2008 w Dębnie

tyczka

5,71 Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 10.06 w Bydgoszczy

kula

21,26 Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 7.06 w Eugene

dysk

68,75 Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 23.05 w Halle

młot

78,01 Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 20.06 w Leirii

oszczep

83,52 Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) 14.06 w Berlinie

chód na 20 km

1:22.12 Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 12.06 w Alytus

1:22.17 Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) 18.04 w Zaniemyślu

chód na 50 km

3:52.16 Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) 28.03 w Dudincach

3:45.47 Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 29.03.2008 w Dudincach

3:46.51 Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice) 22.08.2008 w Pekinie

3:52.09 Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj) 15.06.2008 w Leamington

KOBIETY

1500 m

4.05,69 Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 1.06 w Hengelo

400 ppł

54,76 Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 7.06 w Warszawie

tyczka

4,78 Monika Pyrek (MKL Szczecin) 14.06 w Berlinie

4,68 Anna Rogowska (SKLA Sopot) 14.06 w Berlinie

dysk

63,24 Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 2.06 w Dessau

62,82 Żaneta Glanc (AZS Poznań) 23.05 w Halle

młot

76,59 Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) 16.06 w Ostrawie

oszczep

63,53 Urszula Piwnicka (SKLA Sopot) 30.05 w Kalamacie

siedmiobój

6155 Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 7.06 w Pile

6428 Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) 16.08.2008 w Pekinie

chód na 20 km

1:32.39 Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 18.04 w Zaniemyślu

1:31.16 Sylwia Korzeniowska (US Lille Metropole Tourcoing) 12.04.2008 w Podebradach

4x100 m - 43,57 21.06 w Leirii

(Iwona Ziółkowska, Iwona Brzezińska, Ewelina Klocek-Ptak, Marika Popowicz)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL